گروه: اخبار استان خبر: 212019 / تاریخ انتشار : 1401/8/20 ساعت : 04:05

اجرای نخستین رویداد فرهنگی و مجازی در شهرستان لنده/فعالین فضای مجازی کمانداران تنگه احُد هستند+تصاویر

نخستین رویدادتولید محتوای دیجیتال بسیج شهرستان لنده امروز و با حضور فعالان فضای مجازی این شهرستان و با حضور مسول نشر و معارف مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشوربرگزارشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، اولین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج شهرستان لنده امروز و با حضور فعالان فضای مجازی این شهرستان و با حضور مسول نشر و معارف مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور، فرماندار و فرمانده سپاه ناحیه لنده و شهردار و شورای شهر و ارشاد اسلامی شهرستان لنده در حسینه ثارالله لنده برگزار شد.

 

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لنده در این مراسم افتتاحیه این رویداد مردم پایه گفت: اولین رویداد مردم پایه در حوزه تولیدات دیجیتال در شهرستان لنده با حضور بیش از 15تیم در حوزهای نرم افزار‌های موبایلی، پویانمایی و تولید محتوا، عکس نوشته و آثار گرافیکی با هم به رقابت پرداختند.

 

سرهنگ پاسدار روح الله ویسی در ادامه گفت: توجه به پرورش استعدادهای حوزه فضای مجازی و ضرورت برنامه ریزی برای جوانان یک نیاز ویژه است که این مهم باید به همت فضای مجازی شهرستان با همکاری ادارات و نهادهای مختلف تامین شود.

وی گفت: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان همچنان در پی تهدیدات مختلف بودند که در این راه در حوزه جنگ سخت و جنگ نرم و جدیدا نیز در حوزه جنگ ترکیبی هجمه های خود را نسبت به ایران گسیل کردند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لنده گفت: امروز دشمن  هر حادثه ای را تبدیل یک تهدید و بحران برای کشور می کنید که ما باید از تهدیدات در جهت تبدیل به فرصت استفاده کنیم که در تحریم ها نیز این مهم تبدیل به فرصت شدند.

وی تاکید کرد: تبدیل کردن مطالبات و حتی گلایه مندی مردم به مسائل امنیتی از سوی دشمن باعث شد تا بحران آفرینی در کشور تشدید پیدا کند.

ویسی گفت: در بحث تهدیدات سیاسی نیز دشمن با بهره گیری از برخی جناح های سیاسی در مسائل مختلف گام های اساسی برداشت و با وجود تاکید مقام معظم رهبری بر روی تهاجم فرهنگی و شیبخون فرهنگی این مهم چندان مورد توجه قرار نگرفت.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لنده گفت:امروز نتیجه آینده نگری مقام معظم رهبری را در فضای مجازی به عینه می بینیم که در حوزه های مختلف فرهنگی، سیاسی، امنیتی، کانون خانواده و تمام سطوح می بینیم که دشمن در حال تغییر باورها است.

وی گفت:ولنگاری در فضای مجازی یک مسئله مهمی است که متأسّفانه در سایه غفلت خانواده ها شکل می گیرد و باید این مهم مورد توجه جدی خانواده ها قرارگیرد.

وی گفت:بصیریت افزایی و  شناخت درست از فضای مجازی باعث خواهدشد تا از کمین توطئه های دشمنان داخلی و خارجی مصون باشیم واگر غفلت داشتیم در آینده شاهد چالش های اساسی در سبک زندگی خواهیم داشت.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده گفت: برگزاری این استارت آپ می تواند ضمن توانمند کردن بسیجیان برابر توصیه مهم مقام معظم رهبری برای قوت در فضای مجازی گام برداریم.

فرماندارشهرستان لنده در ادامه با تحسین از عملکرد خوب فضای مجازی بسیج در برگزاری اولین رویداد مردم پایه تولید محتوای دیجیتال بسیج در شهرستان لنده گفت: امروز به برکت نیروهای توانمند در بسیج شاهد قدرت برتر در همه حوزه ها هستیم.

وی در ادامه گفت: امروز فعالین فضای مجازی انقلاب همان کمانداران جنگ احد هستند که در دفاع از دستاورد های انقلاب اسلامی بصیرتمندانه می جنگند.

دانش گفت: امروز شما به عنوان افسران جنگ نرم در این حوزه مجاهدینی هستید که در یک جنگ ترکیبی در حال دفاع هستید.

وی گفت:خائن تر و منافق تر از منافقین هرگز پیدا نخواهیم کرد و اینها می خواهند شناخت ما را نسبت به مبانی دینی و پیشرفت و عمران کشور کمتر کنند.

فرماندار شهرستان لنده گفت: وقتی دشمن در مدت 46روز اقدام به تهیه و تولید 37هزار خبر دروغ و شایعه می کنند نشان دهنده هجمه تمام عیار علیه کشور است که در یک جنگ ترکیبی به میدان آمده است. 

وی تاکیدکرد: وقت باید بگذاریم و در این حوزه و باید کار اساسی کرد باید از فضای خلاق بچه های دهه هشتاد در جهت مبانی انقلاب تلاشی مضاعف داشته باشیم.

دانش تاکیدکرد:در حوزه فضای مجازی باید کار اساسی و برنانه محور کرد که خدا را شکر مجموعه فضای مجازی بسیج در این حوزه موفق بوده است.

وی در ادامه گفت: وقتی مقام معظم رهبری می فرمایند خرمشهر های زیادی در پیش داریم بدون شک این مهم امروز در همین مجموعه بسیج به عینه قابل لمس است.

در ادامه نیز مسول نشر و معارف نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور گفت: امروزه بشر بدون داشتن فضای مجازی نمی تواند به زندگی خود که کاملا وابستگی به فضای مجازی دارد ادامه دهد.

مهدی کرد فیروزجایی گفت:امروز اگر گلوی پلیس ما را در کف خیابان می برند این را قبلا در فضای مجازی بریدند و عادی کردند و اگر پلیس را به آتش می کشانند قبلا داخل فضای مجازی به آتش کشانیدند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: یزید تردست ترین ادیب و شاعر و روای زمان خودش بود و قبل از حادثه عاشورا چنان در متن و شعر  برعلیه امام حسین(ع) مردم را تطمیع کردند که کار را به عاشورا رساندند.

 

کارشناس رمان مجمع ناشران انقلاب اسلامی گفت: امروز دشمن با طراحی های مختلف رسانه ای در حوزه های مختلف و بازی و کاریکاتور و سایر حوزه ها چنان ذهن مردم را تسخیر کردند که وقتی در سیزدهم آبان بیش از 13میلیون نفر در تهران به میدان می آیند در فضای مجازی چندان جلوه گر نیست ولی حوادث و اتفاقات چنان به نمایش گذاشته می شود که برخی ها می گویند در کوچه پس کوچه های ایران جنگ است و مخاطب را این چنین اقنا می کنند.

 

وی گفت: اساسا پدیده های نوظهور از جمله فضای مجازی باعث شد تاخیلی از مباحث مبنایی ما از از متن حذف شد و جریان روشن فکری که در مقابل ما است از روزی که رمان وارد کشورما شد و شعارشان این بود که هر توده ای باید یک نویسنده شود و هر نویسنده باید یک توده ای باشد.

 

فیروز جایی گفت:من از تهران تا شهرستان لنده بیش از 600کیلومترآمده ام هیچ صحنه ای از اغتشاش ندیدیم ولی در فضای مجازی و اینستاگرام بیشتر شهرهای کشور در حال آشوب و اغتشاش است که اصولا برپایه القای اطلاعات غلط به مخاطین و فالورها است.

 

وی گفت: از بیشتر مسولان گلایه مندیم و اگر در مقابله با کومله ها هزاران رمان و کتاب می داشتیم که رضالت و خیانت های این کومله ها را به تصویر می کشاندیم امروز دست ما در مقابل ذهن نسل جوان خالی نبود.

 

این مسول کشور گفت: ای کاش گشت ارشاد مسولان اقدام به برخورد قاطع با ترک فعل مسئولان می کرد که این همه خیانت به حوزه فرهنگ و هنر کردند و این را هم باید بدانیم که الحمدالله جمهوری اسلامی آن قدر اقتدار و استوارهست که خدشه ای بر آن وارد نخواهد شد ولی باید نسبت به معرفی مشاهر این کشور و شهرستان ها اقدامات اساسی می کردند.

وی گفت: برای موفقیت در فضای مجازی باید خوب بخوانیم تا جمله سازی درستی در فضای مجازی متناسب به عملکرد مورد نظر خویش داشته باشیم.

---

 

در ادامه مسول گروه جهادی رسانه ای شهیدآوینی گفت: اکنو کشورما در معرض بزرگترین و بی سابقه ترین حملات ترویستی رسانه ای شیطان قرار داد.

ایمان محتشم گفت: اما نباید عده قلیل ما این نا امیدی را داشته باشند که نمی توانند در این حوزه کار کنند و به یقین عده قلیل ما بر قدرت و هیمنه رسانه های غربی پیروز خواهیم شد.

وی در ادامه گفت: دقت کنیم که در مسیر کار برای خدا در مرحله اول نیت و اقدام مهمتر از امکانات است و نباید به بهانه نداشتن امکانات از مبارزه دست بکشیم.

محتشم گفت: گروه جهادی شهید آوینی با همکاری معاونت فضای مجازی ناحیه مقاومت بسیج لنده اقدام به برگزاری دوره های گرافیک، موشن گرافیک، دوره های تخصصی به صورت رایگان می کند.

در ادامه نیز از فعالین فضای مجازی شهرستان لنده با حضور مسئولان شهرستانی و ملی تجلیل شد.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:
 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.