گروه: اخبار استان خبر: 212014 / تاریخ انتشار : 1401/8/20 ساعت : 12:04

کرونا ۹۰ درصد از این ویژگیش را از دست داده

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس سازمان بهداشت جهانی در بیانیه ای جدید اعلام کرد:‌ مرگ و میر جهانی ناشی از کرونا طی یک سال گذشته در سراسر جهان حدود ۹۰ درصد کاهش یافته است اما شکاف و فاصله کشورها در تشخیص ویروس و واکسیناسیون عمومی هنوز یک عامل نگران کننده محسوب می شود.
 

 سازمان بهداشت جهانی در گزارش جدید خود اعلام کرد، تعداد مرگ و میر ناشی از عفونت کرونا در سراسر جهان تقریباً ۹۰ درصد از فوریه گذشته تا کنون کاهش یافته است، اما جامعه بین‌المللی باید با توجه به سطح پایین آزمایش‌ های موجود برای حضور ویروس و گسترش هشدار گونه‌ های جدید آن در حالت آماده‌ باش بماند.

 
 
 
 

تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه در یک نشست خبری در ژنو گفت: در هفته گذشته حدود ۹ هزار و ۴۰۰ مورد مرگ ناشی از کووید- ۱۹ به ما گزارش شد. این آمار تقریباً ۹۰ درصد کمتر از فوریه گذشته و زمانی است که مرگ و میر هفتگی به ۷۵ هزار نفر رسید.

وی در ادامه توضیحاتش خاطرنشان کرد: ما راه درازی را پیموده‌ ایم و این قطعاً باعث خوش ‌بینی است، اما همچنان از همه دولت ‌ها، جوامع و افراد می‌ خواهیم که هوشیار باشند. به گفته وی، تقریباً ۱۰ هزار مرگ و میر هفتگی برای بیماری قابل پیشگیری و درمان بسیار زیاد است.

 رئیس سازمان بهداشت جهانی همچنین اظهار داشت که نرخ تست و توالی در سطح جهانی پایین است، شکاف واکسیناسیون همچنان گسترده بوده و تداوم تکثیر انواع جدید نگران کننده است. در این شرایط، ما همچنان از همه دولت ها می خواهیم  احتیاط کرده و همه مردم را تشویق به واکسینه شدن کامل می کنیم.

در خاتمه گفتنی است بر اساس آمارهای رسمی سازمان بهداشت جهانی، از زمان شروع همه گیری کرونا، ۶ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۲۳ مورد مرگ در سراسر جهان ثبت شده است که البته احتمالا آمارهای غیر رسمی و واقعی به مراتب بیشتر از این تعداد است.
منبع: سیناپرس

انتهای پیام/

 
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.