گروه: اخبار استان خبر: 211965 / تاریخ انتشار : 1401/8/18 ساعت : 13:16
در نشست شورای ترافیک کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد؛

آخرین وعده شهرداری برای بهره برداری از پل چهارم بشار/ 43 نقطه حادثه خیز در شهرهای استان شناسایی شد

در نشست شورای ترافیک استان کهگیلویه و بویراحمد نقاط حادثه خیز درون شهری این استان بررسی شد تا آخرین وعده شهرداری برای بهره برداری پل چهارم بشار یاسوج تعیین شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پیش از ظهر امروز سومین نشست شورای ترافیک استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویرحمد و برخی از مدیران استانی، پلیس برگزار شد.

نجفی معاون عمران و امور زیربنایی شهرداری یاسوج که به عنوان جانشین شهردار در جلسه شورای ترافیک استان حضور داشت گفت:  پیمانکار پل چهارم مبلغ 17 میلیارد تومان صورت وضعیت مثبت در ذیحسابی شهرداری دارند که این مبلغ باید از اعتبارات عمرانی تخصیص داده شود.
 
وی بیان کرد:  در سال 1401 تاکنون هیچ مبلغی از اعتبارات عمرانی استانی به پل چهارم تخصیص داده نشده است.
 
معاون عمرانی شهرداری بیان داشت، با توجه به شرایط اعتباری این پروژه و تخصیص ندادن اعتبار، علی رغم اتمام بتن ریزی عرشه پل، بعید بدانم تا دو ماه آینده امکان بهره برداری از پل چهارم وجود داشته باشد. 
 
نجفی ادامه داد:  پروژه اتصال پل چهارم به جاده سروک بدلیل اینکه هیچگونه پیشرفت فیزیکی نداشت، فسخ پیمان گردید و به زودی پیمانکار جدید جهت ادامه پروژه انتخاب خواهد شد.
 
در ابتدای این نشست مدیر دفتر فنی استاندار با انتقاد از عدم حضور مدیران در نشست شورای ترافیک گفت:بررسی نقاط حادثه ساز درون شهری و وضعیت ترافیکی شهرستان بویراحمد بررسی می شود.
 
 
وی از نماینده شهرداری یاسوج خواست تا آخرین وعده برای بهره برداری از پل چهارم بشار که طرحی برای کاهش ترافیک بیمارستان امام سجاد است را عنوان کند که نجفی نماینده شهردار یاسوج ابراز داشت: اگر قرار باشد وعده ای داده شود می بایست تحقق پیدا کند.
 
 
مدیر دفتر فنی شهرداری یاسوج با اشاره به وضعیت عملیات اجرایی این پل مهم در یاسوج اظهار داشت: پیمانکار ادامه مسیر این پل در جاده سروک خلع ید شد و با ایجاد طرح جدید و تعیین پیمانکار جدید کار در حال انجام است که مشکل اصلی ما اعتبارات است.
 
 
وی با تاکید بر اینکه نمی توانم در خصوص بهره برداری پل چهارم بشار زودتر از ۲ ماه آینده وعده دهیم گفت: وضعیت اعتباری و مالی شهرداری یاسوج خوب نیست و تلاش می شود تا حقوق پرداخت شود که این موضوع نیز بر پروژه های عمرانی اثرگذاشته است.
 

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد که در جلسه شورای ترافیک سخن می‌گفت با بیان اینکه از وعده‌های پوچ بهره‌برداری از پروژه پل چهارم بشار خسته شدیم، گفت: چندین بار شهردار با حضور خبرنگاران وعده بهره‌برداری از این پروژه را داد اما خبری نشد.

 

وی بیان کرد: سال گذشته ۱۷ میلیارد پول برای این پروژه در نظر گرفته شد امسال هم علی‌رغم اینکه یاسوج شهر نفتی نیست اما از محل نفت ۱۰ میلیارد به پروژه اختصاص داده شد و نباید به خاطر دو میلیارد تومان مطالبه پیمانکار، پروژه گروگان گرفته شد.

 

حاجی زاده با اشاره به حذف نقاط حادثه‌خیز در محورهای مواصلاتی، جاده‌های روستایی و محورهای شهری استان افزود: از اعتبارات ارزش افزوده، بند الف ماده ۳۳ و ۳۴، آلایندگی شهرهای نفتی و حوزه عمرانی اعتباراتی برای ایجاد زیرساخت‌های شهری اختصاص داده شده اما همچنان در بر روی همان پاشنه می‌چرخد و به جای اینکه اقدامات اساسی در حوزه مدیریت و کنترل هوشمند ترافیک انجام شود این پول‌ها صرف حقوق پرسنل شهرداری‌ها می‌شود.

 

 وی با بیان اینکه ۴۰درصد این مبالغ باید صرف کنترل هوشمند ترافیک شود به وضعیت چراغ‌های راهنمایی سطح اشاره و عنوان کرد: زیبنده مرکز کهگیلویه و بویراحمد نیست چراغ‌های راهنما سوخته و از کار افتاده باشند بنابراین شهرداری یاسوج و گچساران این ماه از محل ارزش افزوده و آلایندگی نفت هر کدام ۵۰۰ میلیون تومان و شهرداری دهدشت ۳۰۰ میلیون تومان برای مدیریت هوشمند شهری و اصلاح چراغ‌های راهنمایی هزینه کنند. بقیه شهرها هم متناسب با اعتباری که از طریق دفتر شهری داده می‌شود برای این کار هزینه کنند.

 

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه سخنان خود با بیان اینکه یک سال از شهرداری خواستیم طرح جامع ساماندهی رودخانه بشار را ارائه دهد اما تاکنون خبری نشده بیان کرد:  اگر شهرداری از ارائه طرح عاجز است اعلام کند تا خود استانداری متولی سامانه رودخانه بشار شود.

 

 حاجی‌زاده با بیان اینکه طرح جامع ساماندهی بشار یکی از طرح‌های کلیدی در استان است بیان کرد: با توجه به در پیش بودن دور دوم سفر دولت سیزدهم به استان درخواست دادیم که طرح سریع ارائه شود تا بتوانیم اعتبار دریافت کنیم اما همچنان منتظر شهرداری هستیم.

 

این مسئول با بیان اینکه از اعتبارات سفر دوره اول دولت به استان تاکنون یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان وارد استان شده یا در حال وصول است گفت: انتظار داریم شهرداری یاسوج برای زیباسازی شهر و رنگ آمیزی جداول پایه کار بیاید و حداقل در بلوارها کاشت درخت انجام دهد.

 

 حاجی زاده با انتقاد از وضعیت پایش تصویری در شهر های استان کهگیلویه و بویراحمد بخصوص مرکز استان و عدم نصب چراغ های راهنمایی و رانندگی تعیین شده در شورای ترافیک گفت: این تخلف است که پول عمرانی هزینه حقوق شود .

 

وی همچنین وضعیت روشنایی معابر و بلوار های سطح شهر یاسوج را نامناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت: یاسوج در شب به شرح ارواح تبدیل می شود و خیابان ها و بلوار های زیادی وجود دارد که روشنایی ندارند و شهرداری و شرکت برق استان باید هرچه سریعتر نسبت به ساماندهی روشنایی و آسفالت معابر اقدام کنند.

 

در سومین نشست شورای ترافیک به وجود 43 نقطه حادثه خیز در تمامی شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره شد تا در این نشست مصوب شود شهرداری ها و فرمانداری های شهر های استان نسبت به رفع معایب و اشکالات فنی اقدام شود.

 

گفتنی است یاسوج 7 ، گچساران 4، دهدشت 17، لنده3، بهمئی1، دنا 3، باشت3 و چرام 5 نقطه حادثه خیز در شهر ها دارند که شهرداری های این مراکز باید نسبت به رفع آن اقدام کنند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.