گروه: اخبار استان خبر: 211450 / تاریخ انتشار : 1401/8/3 ساعت : 20:34
جزئیات نشست ستاد مدیریت بحران لنده؛

آمادگی ادارات برای مقابله با بحران ها و برگزار مانور سراسری/تامین اعتبار 40میلیارد تومانی برای محور لنده-تراب+تصاویر

فرماندار شهرستان لنده از آمادگی تمامی ادارات برای بحران های مختلف به خصوص در فصل بارندگی و اتخاد پیش بینی های لازم از هم اکنون برای مقابله با خطر سیلاب و آبگرفتگی معابرخبرداد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نشست ستاد مدیریت بحران و ستاد ساماندهی شهرستان لنده با حضور فرماندار و اعضای شورای اداری این شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در ابتدای این نشست رئیس آبفای شهرستان لنده گفت:چاه آبرزگه نیازمند یک چاه سوم ضروری است و باید یک چاه ۴۰ متری جدید احداث شود.

داورپناه گفت: به لحظه در حال خدمت رسانی هستیم و شبانه روزی برای تامین منابع مالی و نیروی انسانی نیز باید مشکلات ایستگاه های انتقال آب تامین شود.


وی گفت:خودروهای ما نیازمند یک تعمیراساسی هستند و برای این تعمیرات نیازمند یک اعتبار١٠٠میلیون تومانی هستند.

داورپناه گفت:با مقسم گذاری تامین آب در روستاهامشکل تامین آب در تابستان گذشته حل شد که امیدواریم با تامین آب وتوزیع در آینده نیز این چالش ها از بین برود.


فرماندار شهرستان لنده گفت: یکی از چالش های مهم در بحث رفع مشکلات حوزه بحران در خصوص تامین آب شرب لنده در ایستگاه آبرزگه باید هرچه سریعتر حل شود.

جلال دانش گفت: ادارات خدمات رسان بدون اغماض نسبت به پرداخت بدهی خود باید پاسخگو باشند.

وی گفت: مردم از این جلسات انتظار دارند در خدمات رسانی به آنان جدیت و تسهیل صورت گیرد و موانع سد راه بر طرف شود.

فرماندار شهرستان لنده گفت: همکاری و هماهنگی بین بخشی در ادارات برای رفع مشکلات مردم می تواند راهگشا و گره گشایی صورت گیرد.

وی گفت:کارهای کوچک می تواند امیدبخش باشد و باید از همین کارهای کوچک تحول آفرین و امیدبخش را حل کرد تا به کارهای بزرگ برسیم.

دانش گفت: عملی که به هرکسی سپرده می شود باید به نحو احسن با رویکرد تحول آفرینی اجرایی شود تا مشکل مردم حل شود.فرماندارشهرستان لنده گفت: توجه به مشکلات ناچیز مردم در یک روستا با نصب دوتا چراغ روشنایی می تواند امید چندین ساله مشکلات یک روستا را حل کرد.

وی گفت: رفع سریع مشکلات مردم با هم افزایی بین بخشی می تواند گره گشای کند از مشکلات انبوه و روی هم گذاشته قبلی که این مهم باید با میدان داری یک دستگاه صورت گیرد.

دانش گفت: شهرداری و همه دستگاه ها باید برای خدمت بی منت به مردم محور خواهدشد و از ظرفیت های بنیادعلوی و بنیاد مسکن در رفع مشکلات زیرساختی تلاشی مضاعف داشته باشیم.

وی گفت: نباید بی مسئولیتی یک اداره باعث وارد شدن خسارت جدی به مردم صورت گیرد لذا باید همه پای باشند و خیلی ها هم به دنبال تراشیدن مشکلات هستند.

فرماندارشهرستان لنده گفت: روند اجرایی پروژه دشت بن از سرعت کمتری برخوردار است و باید تا قبل از زمستان مشکل لوله گذاری در کانال حفر شده جانمایی شود و اگر روزهای آینده که بارندگی آغاز شود و اگر اتفاقی بیافتد باید جهادکشاورزی به عنوان مسول به دستگاه های نظارتی معرفی شود.

وی گفت: برای کار مردم با هیچ مسئولی تعارف نداریم لذا به جهت رفع مشکلات مردم اگر اداره ای همکاری نکند بدون اغماض برخورد قاطع قضایی صورت خواهد گرفت.

دانش تاکید کرد: در بحث آبرسانی به روستای دم تنگ عروه باید هرچه سریعتر این مهم صورت گیرد تا زمینه مهاجرت معکوس مردم صورت گیرد.وی گفت:منابع طبیعی و امور عشایری باید نسبت به تغییر زمان کوچ هرچه سریعتر اقدام کنند و ظرف هفته آینده باید مناطق عشایری را ترک کنند.

وی گفت: شبکه بهداشت جهت حضور گروه جهادی پزشکی وزارت نفت در شهرستان باید هماهنگی لازم صورت گیرد.

دانش گفت:در بحث شیوع بیماری آنفلوانزای جدید باید تمام تمهیدات لازم صورت گیرد و جهادکشاورزی نیز باید در خصوص تنظیم بازار و ساماندهی نانوایی ها اقدامات لازم را صورت دهد.

وی تاکید کرد: در بحث قاچاق آرد نیز باید نظارت کافی داشته باشند و تعزیرات حکومتی نسبت به برخورد با کسبه متخلف اقدام کند.

فرماندار شهرستان لنده گفت: هیچ دلیلی در تاخیر پروژه راه تراب_لنده وجود ندارد و باید اقدامات اساسی صورت پذیرد و فاز اول آن باید اجرایی شود.

وی گفت:بیش از ۴٠میلیارد تومان برای جاده لنده_تراب تامین شده است که باید این مهم اجرایی شود.

دانش گفت: تعریض جاده لنده_لیکک یکی از مهمترین مطالباتی است که باید هرچه سریعتر اجرایی شود و عرض جاده به طول ٣متر باید بازگشایی شود.

وی در خصوص بحث پدافند غیرعامل نیز گفت: باید تلاش  ها برای پیش بینی اقدامات پیشگیرانه در خصوص بارندگی ها باید اقدامات اجرایی صورت گیرد.

فرماندار شهرستان لنده گفت: برگزاری مانور سراسری بحران و مقابله با زلزله در شهرستان باید با همه دستگاه های اجرایی صورت گیرد.

وی گفت:زیرسازی روستای قیام مورد تایید نیست وباید اقدامات لازم در خصوص اصلاح زیرسازی صورت گیرد.

دانش گفت: بحث تحول آفرینی در روستای ایدنک به یکی از روستای هدف گردشگری می تواند عاملی برای پیشرفت و آبادانی شود.

در ادامه نیز جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج لنده گفت: گروه های جهادی بسیج سازندگی آمادگی لازم را جهت اجرای طرح های عمرانی و آبرسانی به روستاهای شهرستان دارند.

سرهنگ پاسدار محمدباقررضایی گفت: امیدواریم مسئولان نسبت به اطلاع رسانی و تلاش برای بیان خدمات نظام در فضای مجازی و حقیقی اهتمام جدی به خرج دهند و از ظرفیت رسانه ها استفاده کنند.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.