گروه: اخبار استان خبر: 211313 / تاریخ انتشار : 1401/8/2 ساعت : 20:36

بیمارانی که با شنیدن یک صدا، جان می گیرند؟!/فیلم

بیماران مناطق دور دست و صعب العبور کهگیلویه و بویراحمد با شنیدن صدای بالگرد اورژانس امید در دلشان زنده می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل شرایط جغرافیایی که دارد، بخشی از مردم نیز در روستاهای پراکنده و دور از خدمات متداول زندگی می کنند، مردمی که به دلیل داشتن زمین کشاورزی و یا دامپروری برایشان مقدور نیست در نزدیگ شهر و یا روستاهایی دارای برخی خدمات از جمله خدمات درمانی زندگی کنند.

 
گاهی رفتن به برخی از این روستاهای پراکنده ساعت ها پیاده روی در کوه و سنگلاخ ها را نیاز دارد، در فصل زمستان نیز این روستاها روزهای زیادی را در بن بست هستند و هیچ راهی برای عبور و مرور ندارند.
 
اما سوال اینجاست اگر یک نفر در این روستا ها بیمار و به کمک فوری پزشک نیاز داشته باشد چه باید کرد؟ چگونه می توان آمبولانس را در میان این صخره ها و جاده های پر پیچ و خم عو صعب العبور به روستای مورد نظر رساند،آیا آمبولانس به موقع می رسد؟
 
این که آیا آمبولانس به موقع می رسد سوالی است که دل بیماران را می لرزاند ، اما سالهاست استان کهگیلویه و بویراحمد اورژانس هوایی دارد، نعمتی که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به مردم محروم این استان داده است.
 
صدایی که وقتی بیمار آن را در دورافتاده ترین روستای استان می شنود ، امید در دلش زنده می شود، بالگرد اورژانس هوایی استان نعمت بزرگی است که در سال های گذشته تا کنون جان بیماران زیادی را در استان نجات داده است
 
چند روز قبل کلیپی در فضای مجازی منتشر شد که یک موضوع را در ذهن ایجاد می کرد اگر بالگرد نبود چه اتفاقی رخ می داد؟   خانم جوانی که در دورافتاده ترین روستای استان دچار حمله قلبی می شود ، آمبولانس توانایی عبور از جاده را دارد و اگر قصد رفتن کند آیا به موقع به بیمار می رسد؟
 
خواهر این خانم بیمار در جاده چشم به راه است تا شاید آمبولانس از راه برسد و نجات بخش خواهر باشد اما آمبولانس نمی تواند به موقع برسد، در اینجا صدایی به گوش می رسد که امید در دل شان زنده می کند.
 
بالگرد اورژانس به روستا نزدیک می شود خلبان مکانی جهت فرود پیدا می کند و فرود می آید، پرنسل سریع پیاده و بیمار را به داخل بالگرد انتقال می دهند که به بیمارستان برسانند، خواهری که چشم انتظار بود نیز با چشمانی پر از نگرانی از ان ها تشکر می کند.
 
 نه تنها این خواهر بلکه خیلی از مردم استان نمی دانند هر سورتی پرواز چقدر هزینه دارد ، بالگردی که باید سالانه و هر چند ماه یک بار سرور شود چه مقدار هزینه بر است ، اما بدون توجه به این هزینه ها ، خلبان اورژانس به دور افتاده ترین منطقه می رود و برای نجات جان یک بار تلاش می کند بدون اینکه هیچ هزینه ای از بیمار دریافت کند.
 
هماهنگی هایی که برای به پرواز در آمدن یک بالگرد انجام می شود نیز خود دردسرهایی دارد اما برای نجات جان بیمار انجام می شود.
 
برای هر سورتی پرواز میلیون ها تومان هزینه می شود اما فارغ از هزینه ها، برای نجات جان بیمار تلاش می کنند شاید فکر کنیم این پرواز برای نچات جان کسی می رود که به قول خودمان گردنش کلفت است اما نه در اینجا فرقی نمی کند بیمار چه کسی است، فقیرترین فرد روستا است یال پولدار ترین فرد است، بالگرد برای نجات جان شان پرواز می کند.
 
بالگرد اورژانس هوایی استان نعمتی بزرگ برای استان است که روزهایی که در استان نیست را می توان روزهای پر استرس نامید چرا که ممکن است در همان لحظه مشکلی ایجاد شود و نیاز باشد پرواز کند.
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.