گروه: اخبار استان خبر: 211248 / تاریخ انتشار : 1401/7/29 ساعت : 19:37

سفریک روزه استاندار به پیچاپ باشت/برنامه تحولی برای روستاهای محروم+تصاویر

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در سفری یک روز از منطقه پیچاپ و روستاهای اطراف بازدید کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ سید علی احمدزاده به همراه مدیران در سفری یک روزه پس از زیارت قبور شهدا در منطقه تکیه و ده بزرگ باشت نشستی با مردم این روستا داشت‌ سپس به طرف منطقه محروم پیچاپ حرکت کرد.

 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در همین خصوص گفت: پیچاپ از نقاط فوق العاده محروم و کم‌برخوردار استان است جاده روستا، آب آشامیدنی و دیگر زیرساخت‌های این منطقه وضعیت مناسبی ندارند.
 
وی با بیان اینکه راه روستایی این منطقه به طول ۴۵ کیلومتر وضعیت مناسبی ندارد، افزود: در گذشته کارهایی برای این مسیر شده که باید تکمیل شود و ادامه یاید اما عبور و مرور به سختی انجام می‌شود.
 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به بازدید از منطقه اشکفت سیاه، ده توت و خزیون گفت: پس از بازدید از این روستا به طرف منطقه گوراب رفتیم مردم اینجا هم در شرایط سختی برای عبور از رودخانه شاه بهرام به سر می‌برند و این سختی در روزهای زمستان دو چندان می‌شود.
 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: همه روستاها با تنش آبی مواجه بودند که باید حتما در دستور کار قرار گیرد. زمین‌های کشاورزی این منطقه با وجود رودخانه شاه بهرام به صورت دیم است و نیازمند پمپاژ است که با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی و آب منطقه‌ای تصمیم گرفتیم آب زمین‌های کشاورزی تامین شود.
 
وی از احداث باغ در اراضی شیب‌دار این مناطق به صورت دیم خبر داد و گفت: مدارس منطقه نیازمند تعمیرات و تجهیزات است که هر چه سریعتر باید تجهیزات ارسال و میان همه مدارس توزیع شود.
 
احمدزاده با اشاره به توزیع بسته آموزشی  در مدارس پیچاپ افزود: در این سفر به خانواده‌های محروم و کم‌برخوردار که از قبل  شناسایی شدند کمک‌هایی انجام شد.
 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تاکید رئیس جمهور بر رسیدگی به مناطق محروم گفت: پیچاپ یکی از مناطق محروم و کم‌برخوردار کهگیلویه و بویراحمد است و تلاش می‌کنیم در بازده زمانی یک تا دو سال در راه روستایی، آب آشامیدنی و برق پایدار اقداماتی صورت گیرد.
 
مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مدیران از نزدیک دیدند که پیچاپ منطقه فوق‌العاده محرومی است و امیدواریم همه همت کنند تا شاهد تحول در منطقه پیچاپ باشیم.
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.