گروه: اخبار استان خبر: 211156 / تاریخ انتشار : 1401/7/26 ساعت : 13:45

فرصت یک ماهه به شهرداری یاسوج برای ساماندهی گلزار شهدا

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهرداری یاسوج در بازده زمانی یک ماهه نسبت به ساماندهی گلزار شهدا اقدام کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس کیامرث حاجی‌زاده در نشست ساماندهی گلزار شهدا با بیان اینکه خون شهدا تضمین کننده و ادامه دهنده انقلاب اسلامی ایران است و بارها در خطرهای گوناگون این مورد را دیدیم، گفت: قبلا گفتم و دوباره تاکید می‌کنم که برای رسیدگی به گلزار شهدا دنبال تبصره و ماده نباشید.

 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در ادامه از عدم اجرای برخی مصوبات انتقاد کرد و گفت: وقتی موردی را مصوب می‌کنیم همه دستگاه‌ها موظف به پیگیری هستند، مصوب کردم طی مدت ۶ ماه مشکل آب، برق و راه گلزارهای مطهر شهدا رفع شود اما با گذشت چهار ماه هنوز برخی مصوبات مانده و اجرایی نشده است.
 
وی بر رفع مشکل آب، برق و گاز در همه کارهای مطهر شهدا تاکید کرد و گفت: سه دستگاه متولی مشکلی به لحاظ اعتباری ندارند و  در مناطقی هم که این اقدامات صورت گرفته تکمیل شوند.
 
حاجی‌زاده در خصوص گلزار شهدای مرکز استان گفت: شهرداری یاسوج طرف مدت یک ماه موظف است ساماندهی گلزار شهدای یاسوج را انجام دهد و در بحث اعتباری به شهرداری کمک می‌کنیم.
 
 
معاون استانداری کهگیلویه و بویراحمد به اعتبارات اختصاص یافته به گلزار شهدای یاسوج در سال گذشته اشاره و عنوان کرد: اعتبارات سال گذشته ۵ میلیارد تومان بود اما امسال از متمم سفر رئیس جمهور، اعتبارات استانی و توازن و سایر محل‌ها بیش از ۱۸ میلیارد تومان برای ساماندهی گلزار شهدا اختصاص داده شده است.
 
وی با اشاره به اقدام ارزشمند صورت گرفته در تپه نورالشهدا یاسوج و استفاده از معماری ایرانی و اسلامی گفت: ۲۳ میلیارد تومان از محل نفت برای تکمیل تپه نورالشهدا یاسوج، سی‌سخت، باشت، دهدشت و سایر مناطق اختصاص شد ضمن اینکه دو میلیارد تومان هم برای گلزار شهدای باشد در نظر گرفته شد.
 
وی با بیان اینکه در مجموع ۴۵ میلیارد تومان برای ساماندهی گلزار شهدا و تکمیل تپه نورالشهدا اختصاص یافته گفت: ۱۰ میلیارد تومان برای موزه دفاع مقدس در نظر گرفته شد که مجموعه اعتبارات به ۵۵ میلیارد افزایش می‌یابد و حرکت جدی با نگاه فرهنگی صورت گرفته است.
رضا پارسیان نژاد مدیرکل بنیاد شهید گفت: تعداد گلزارهای شهدا در استان ۵۳۱ مورد است که ۴۷۳ مورد ساماندهی شده، ۱۶ مورد در دست اقدام است و ۴۲ مورد ساماندهی نشده است.
 
گفتنی است در این نشست جمعی از فرزندان شهدا به نمایندگی از خانواده معظم شهدا با اهدا لوح تقدیر از اقدامات معاون عمرانی استانداری به جهت توجه ویژه به خانواده شهدا و ایثارگران و ساماندهی گلزارهای شهدای استان و شهدای گمنام تقدیر کردند.
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.