گروه: اخبار استان خبر: 210893 / تاریخ انتشار : 1401/7/17 ساعت : 17:21

روشنفکر: توزیع اعتبارات ارزش افزوده بین شهرداری‌ها عادلانه نیست/ خبر خوش برای شهرداری های شهرهای سردسیری

نماینده مردم بویراحمد، دنا و‌ مارگون در مجلس توزیع فعلی اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده بین شهرداری‌ها را با شاخص جمعیت عادلانه ندانست و گفت: مجلس برای اصلاح مصمم است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مهدی روشنفکر در نشست با رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اظهار داشت: در گذشته اعتبارات تبصره (2) ماده (39) قانون مالیات بر ارزش افزوده با شاخص محرومیت بین شهرداری‌ها توزیع می‌شد که در یکسال اخیر محرومیت حذف و مبنا تنها جمعیت قرار گرفته است.

 

وی با تاکید بر اینکه در صورت عدم اصلاح این قانون بسیاری از شهرداری‌های کوچک کشور در اداره هزینه‌های ابتدایی جاری می‌مانند و باید شهرداری را تعطیل کنند، ابراز کرد: سازمان شهرداری‌ها پیگیر اصلاح باشد و مجلس هم مصمم به همکاری است زیرا هر کجا یک قانون بد تصویب شد جسارت اعلام اشتباه و اصلاح نیز باید باشد.

 

روشنفکر خاطرنشان کرد: نبود اعتبار و منابع درآمد پایدار شهرداری‌های کوچک را رنج می‌دهد تا جایی که برخی از شهرداری‌ها بیش از یکسال حقوق کارکنان و کارگران خود را پرداخت نکرده‌اند.

 

نماینده مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد خواستار نگاه ویژه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به شهرها و روستاهای این استان شد و افزود: بسیاری از روستاها از داشتن ابتدایی ترین زیرساخت‌ها محروم هستند و همین نیز سبب افزایش مهاجرت به حاشیه شهرها شده است.

 

در پایان این نشست مقرر شد، 868 میلیون تومان به حساب شهرداری مادوان، 434 میلیون تومان به حساب شهرداری چیتاب، 197 میلیون تومان شهرداری لوداب، 612 میلیون تومان شهرداری پاتاوه، 475 میلیون تومان شهرداری مارگون و 623 میلیون تومان به حساب شهرداری سی سخت پرداخت شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.