گروه: اخبار استان خبر: 210608 / تاریخ انتشار : 1401/7/10 ساعت : 19:01

گره های ترافیکی خطر ساز در شهر یاسوج /شورای ترافیک چه راهکاری دارد؟

با شروع سال تحصیلی جدید شاهد ایحاد ترافیک های طولانی در خیابان های شهر یاسوج هستیم که در صورت عدم تدبیر شاهد خطرات مختلفی برای شهروندان در شرایط حاضر و آینده خواهیم بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ شهر یاسوج به عنوان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد شهری مهاجر پذیر با جمعیت انبوه حاشیه نشین در سال های گذشته تا امروز با معضل ترافیک مواجه بوده است.

 

ترافیک چند سال اخیر علت های مختلفی از جمله کمبود پارکینگ، نادیده گرفتن قوانین، ناکافی بودن سروریس حمل و نقل عمومی، تجمیع امکانات در فضای شهر از جمله مهمترین علت های ایجاد ترافیک است.

 

در سال تحصیلی جدید با آغاز بکار مدارس شاهد ترافیک عریض و طویل در خیابان ها و معابر اصلی شهر یاسوج هستیم به گونه ای که در ابتدای صبح و بعد از تعطیلی مدارس در ساعت های ظهر حجم انبوهی از خودروها در سطح شهر مشاهده می شود.

 

در شرایط حاضر ترافیک آثار و آسیب های مختلف روانی، آلودگی های صوتی، استهلاک خودروها، افزایش مصرف سوخت و اتلاف وقت را در بر دارد.

 

از طرفی مهترین آسیبی که می تواند در اثر ایجاد ترافیک در سطح شهر یاسوج مشاهده کرد، تردد سخت خودروهای امدادی، خودروهای اورژانس، آتشنشانی در مواقع آتش سوزی و تصادفات  است که با وجود ترافیک خدمت رسانی را با وقفه مواجه می کند و همین موضوع سبب به خطر انداختن سلامت و جان افراد می شود.

 

این موضوع می بایست به طور جدی در دستور کار شورای ترافیک باشد تا  ازدحام  و ترافیک سال تحصیلی جدید مورد بررسی قرار گیرد و از شدت آن کاسته شود تا هر گونه خطر و تلفات احتمالی در شهر یاسوج جلوگیری شود.

 

در این راستا یکی از ضعف هایی  پر رنگ عدم توجه کافی به گسترش سرویس حمل و نقل عمومی، سرویس مدارس و همچنین وجود خودروهای تک سرنشین است که بر شلوغی و ازدحام در خیابان های شهر یاسوج افزوده است و اگر برای این موضوع چاره ای اندیشیده نشود علاوه بر خسارت های کوتاه مدت شاهد چالش جدی در حوزه ترافیکی در آینده شهر یاسوج خواهیم بود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.