گروه: اخبار استان خبر: 210523 / تاریخ انتشار : 1401/7/7 ساعت : 17:55

مسئولان بی خیال سرویس مدارس نباشند/استقبال ضعیف رانندگان و عدم تعیین نرخ کرایه در یاسوج

نبود سرویس مدارس و عدم تعیین نرخ کرایه والدین دانش آموزان را سردرگم کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  سرویس های مدارس برای دانش آموزان به ویژه برای دانش آموزان دختر از ضرورتهایی است که موجب آسودگی خیال والدین شده اما با شروع سال تحصیلی جدید عدم ساماندهی و تعیین نرخ کرایه نگرانی های زیادی را برای خانواده ها ایجاد کرده است.

 

آنگونه که بنظر می رسد همچنان ساماندهی سرویس مدارس در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد بدون نتیجه مانده و مسئولان برای راه اندازی سرویس مدارس نتوانسته از طریق وزارت کشور اقدام کنند.

 

اگر چه عبدی دانش پیشتر در گفتگو با خبرنگار ما از نبود سرویس مدارس در مرکز استان خبر داده بود و ناوگان اتوبوسی را معیوب ارزیابی کرده بود اما این موضوع باعث نمی شود که مسئولان برای ایاب و ذهاب دانش آموزان که بخش عمده ترافیک شهری را شامل می شوند چاره اندیشی نکنند.

 

رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری یاسوج اظهار داشت تا قبل از کرونا 134 دستگاه مینی بوس به شرکت ها، مدارس و برخی از خطوط حمل و نقل در کنار تاکسی ها خدمات رسانی می کردند اما امروز این تعداد به 30 دستگاه کاهش یافته که کنون در اجاره شرکت های سیمان و سایر کارخانه ها هستند .

 
 

او در خبری نا امید کننده گفته بود: از 36 دستگاه اتوبوس درون شهری یاسوج تنها 4 دستگاه می توانند خدمات رسانی کنند و ناوگان اتوبوسی مرکز استان بیمار است و هزینه ای برای درمان آن وجود ندارد.

 

دانش مقدم که دست به دامان استاندار و مسئولان استانی برای تهییه اتوبوس، ون و مینی بوس شده بود از اختلال در حمل و نقل دانش آموزان و دانشجویان خبر داد و با شروع مهر و تعطیلی یک هفته ای مدارس و دانشگاه ها این وضعیت خودش را همچنان به مسئولان نشان نداده است.

 

با پیگیری های خبرنگار ما از طریق مدیریت شهری پایتخت طبیعت ایران مشخص شد تا لحظه مخابره این خبر به ناوگان حمل و نقل مرکز کهگیلویه و بویراحمد اتوبوس و مینی بوسی اضافه نشده و اختلال پیش بینی شده از سوی رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری یاسوج دور از انتظار نخواهد بود.

برخی والدین دانش آموزان با تماس با دفتر این رسانه می گویند: هزینه دربست تاکسی برای سرویس ‌های مدارس به گونه ای است که نمی توانند آن را پرداخت کنند و از طرفی اگر روزانه یک عضو خانواده بخواهد به صورت کورسی به حمل و نقل دانش آموز کمک کند علاوه بر هزینه بر بودن وقت زیادی از پدر و مادر خواهد برد .

 

شهروند خانمی در تماس با دفتر رسانه صبح زاگرس ابراز داشت: به دلیل عدم وجود سرویس عمومی در مدرسه فرزندم، باید هر روز با تاکسی او را به مدرسه برسانم که هزینه آن در بلند مدت بسیار زیاد می شود.

 

این مادر ادامه داد: مدرسه باید سرویس عمومی داشته باشد مثلا از اتوبوس استفاده کند تا اولیاء دانش آموزان متحمل هزینه های گزاف نشوند و اگر هزینه سرویس مدارس به آموزش فرزندان اضافه شود بدون شک در آینده شاهد بی سوادی های زیادی خواهیم بود چرا که هزینه ها سرسام آور است.

 

وی با اشاره به اینکه نرخ مشخصی برای سرویس های تاکسی تعیین نشده و هرکسی هر مبلغی دوست داشته باشد می گیرد افزود: بنظر می رسد مسئولان بی خیال سرویس مدارس هستند و انتظار دارند والدین چاره اندیشی کنند و این وضعیت خوب نیست.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.