گروه: اخبار استان خبر: 210490 / تاریخ انتشار : 1401/7/6 ساعت : 17:21

پادشاهی گرانی در بازار کهگیلویه و بویراحمد و آمار عجیب مدیر کل صمت

در روزهایی که گرانی دمار از روزگار مردم در کهگیلویه و بویراحمد درآورده است مدیر کل صمت این استان از آماری گفت که حکایت از مبارزه با گرانی دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس موج گرانی در کهگیلویه و بویراحمد به گونه ای است که انگار پادشاه حاکم بر بازار این استان گرانی است به گونه ای که این روز ها قیمت مرغ از سقف تعیین شده توسط دولت هم پا را فراتر گذاشته و با نرخ بالغ بر 70 هزار تومان داد مردم را دراورده است.

 

دولت با اجرای طرح جراحی اقتصادی سعی کرده تا نبض بازار را در دست بگیرد اما این صنوف هستند که قیمت را در نامناسب بودن نظارت بر بازار کهگیلویه و بویراحمد تعیین می کنند.

 

 وضعیت گرانی حاکم بر بازار کهگیلویه و بویراحمد به گونه ای است که پیامد های تورم در زندگی جوانان و مردم  اثرگذار بوده و این موضوع نیازمند حمایت جدی دستگاه های نظارتی از مردم است.

 

در چند ماه گذشته به گزارش مرکز آمار ایران استان کهگیلویه و بویراحمد رکوردار بیشترین تورم ها بوده و گرانی های سرسام آور نقش زیادی در این نرخ تورم ها داشته است درحالی که مدیرکل سازمان صنعت معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد از انجام 65 هزار و597 فقره بازرسی از صنوف مختلف استان کهگیلویه وبویراحمد خبر می دهد.

 

کریم روزبهان گفت:طی 6 ماهه نخست سال جاری تعداد 65 هزار و 597 فقره بازرسی از صنوف مختلف استان صورت پذیرفته که نسبت به مشابه سال قبل از رشد 9 درصدی برخوردار بوده است.

 

وی با اشاره به اینکه تعداد 3هزارو158 پرونده برای صنوف متخلف تکمبل وجهت سیر مراحل قانونی به تعزیرلت حکومتی ارسال شده است افزود: ارزش ریالی این پرونده ها 109 میلیارد و 360 میلیون ریال بوده ودر زمینه کشف کالای قاچاق حجم کشفیات نیز489 درصد رشد مثبت داشته است.

 

در حالی که مردم از گرانی های سرسام آور در کهگیلویه و بویراحمد می گویند مدیر کل صمت از آماری عجیب خبر داد که به اذعان اگر این آمار واقعی باشد اثری بر روی بازار نداشته و همچنان یکه تازی در تعیین نرخ ها در دست صنوف می باشد.

 

اگر چه ما نمی توانیم تایید کنیم که آمار صمت استان در خصوص نظارت بر بازار کهگیلویه و بویراحمد صحت دارد یا ندارد اما این نکته را خوب می دانیم که کنترل قیمت ها و تامین اقلام ضروری زندگی مردم اولویت اصلی برنامه های اقتصادی دولت بوده و نمایندگان دولت در استان باید بدنبال اثر گذاری نظارت ها باشند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.