گروه: اخبار استان خبر: 210473 / تاریخ انتشار : 1401/7/6 ساعت : 11:35
رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه خبر داد؛

پیش بینی برداشت۸ هزار تن لیموترش از باغات کهگیلویه+تصاویر

رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه متوسط برداشت لیمو ترش دراین شهرستان را ۲۰ تن در هکتار ارزیابی و گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از ۸ هزار تن محصول از باغات این شهرستان برداشت شود .

 حکمت اله نریمانی با اشاره به فصل برداشت لیمو ترش از باغ های مرکبات این شهرستان به صبح زاگرس  گفت : هزار ۴۰۰ هکتار سطح زیر کشت مرکبات در شهرستان کهگیلویه وجود دارد که از این میزان ۴۰۰ هکتار به لیمو ترش اختصاص دارد.

 

وی افزود : کار برداشت این محصول از ابتدای شهریور ماه در شهرستان آغاز شده و تا نیمه دوم مهرماه  ادامه دارد که در حال حاظر کشاورزان مشغول برداشت لیمو ترش با کیفیت از باغ های خود هستند .

 

رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه تصریح کرد : متوسط برداشت لیمو ترش در کهگیلویه ۲۰تن در هر هکتار است که پیش بینی می‌شود بیش از ۸ هزار تن محصول از باغ های مرکبات این شهرستان برداشت شود .

 

نریمانی با اشاره به اینکه لیمو «خارکل»، «سنگی»، «انواع محلی»، «عمانی» و ... از رقم‌های لیموترش کشت شده در کهگیلویه است در ادامه خاطرنشان کرد: آب فراوان ، خاک مرغوب ، سیستم آبیاری نوین ، استفاده از تغذیه مناسب ونظارت کارشناسان حوزه جهاد کشاورزی موجب شده تا محصولی با کیفیت از باغ های شهرستان تولید شود .

 

این مسئول شهرستانی به اشتغال زایی این فصل هم اشاره و ابراز داشت : در فصل برداشت لیمو ترش ، برای هزار نفر به صورت مستقیم و حدود ۳ هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال در شهرستان ایجاد می‌شود .

 

وی عنوان کرد : محصول تولیدی باغداران شهرستان علاوه بر مصرف شهرستانی و استانی به استان های همجوار فارس ، اصفهان ، خوزستان ، تهران و یزد نیز ارسال می‌شود .

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.