گروه: اخبار استان خبر: 210455 / تاریخ انتشار : 1401/7/5 ساعت : 10:33

موج سواری دلالان بر فراز آشوب ها؛ (قیمت) مرغ از قفس پرید! / مرغ در کهگیلویه و بویراحمد ۷۰ هزار تومانی شد

دلالان در سکوت خبری و با استفاده از سرگرم شدن مردم و نهادهای مسئول به موضوع مهسا امینی و اغتشاشات اخیر، قیمت مرغ را رفته‌رفته افزایش دادند و شاهد پر کشیدن قیمت مرغ در بازار هستیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حواشی و اتفاقات پس‌از فوت مهسا امینی در یک هفته گذشته همه خبرها را در ایران و جهان به سمت خود کشانده‌است و بسیاری از رسانه‌های داخلی و خارجی این اتفاق و آشوب‌ها و اغتشاشات روزهای اخیر را در صدر اخبار خود قرار دادند.

 

موضوع فوت مهسا امینی در حالی در صدر اخبار رسانه ها قرار گرفته است که موضوعات دیگر کمتر مورد توجه قرار گرفته شده و به حاشیه رفته‌اند؛ خبرهای مهمی همچون سفر رییس‌جمهور به نیویورک، عضویت ایران در پیمان شانگهای و حتی هفته دفاع مقدس نیز تحت شعاع اخبار آشوب‌ها و اغتشاشات چند روز اخیر قرار گرفته‌است.

این آشوب‌ها و اغتشاشات از طرف دیگر زمینه‌ساز سوءاستفاده دلالان در بخش‌های مختلف شده‌است تا از این تلاطم و سرگرمی مردم نسبت‌به موضوع مهسا امینی و آشوب‌ها و اغتشاشات پس‌از آن استفاده کرده و به‌دنبال بهره‌برداری از این فرصت و کسب منفعت بیشتر باشند.

 

یکی از مواردی که در روزهای اخیر مشاهده‌شده است، تلاطم در بازار مرغ در استان کهگیلویه و بویراحمد است و به‌نظر می‌رسد دلالان با موج‌سواری بر آشوب‌های اخیر قیمت مرغ را بالا برده‌اند و کمتر کسی پیگیر این وضعیت شده‌است.

 

براساس مشاهدات میدانی از خرده فروشی های سطح شهر یاسوج، قیمت هرکیلوگرم مرغ گرم کامل به حدود ۶۷ تا ۶۹ هزار تومان رسیده‌است این در حالی است که قیمت مصوب مرغ گرم به ازای هرکیلو ۵۹ هزار و ۸۰۰تومان است.

 
به نظر می رسد دلالان در سکوت خبری و با استفاده از سرگرم شدن مردم و نهادهای مسئول به موضوع مهسا امینی و اغتشاشات اخیر، قیمت مرغ را رفته‌رفته افزایش دادند و شاهد پر کشیدن قیمت مرغ در بازار هستیم.
 

 

دماوندی نژاد معاون وزیر جهاد کشاورزی هفته گذشته درباره گران شدن قیمت مرغ در بازار، گفت: گزارش‌هایی درباره گران فروشی مرغ به هر کیلو گرم 65 هزار تومان داریم اما با توجه به اینکه قیمت مرغ زنده 42 هزار تومان است، حداکثر قیمت این محصول نباید بیشتر از 60 هزار تومان باشد.
 
وی افزود: ذخایر کافی از مرغ داریم که به استان‌های مختلف ابلاغ شده که ذخایر خود را در بازار توزیع کنند.
امیدواریم مسئولین جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد به‌دنبال راهکاری برای ثبات قیمت مرغ و کاهش قیمت آن در سطح بازار باشند و اجازه ندهند دلالان از این اتفاقات سوءاستفاده کنند و زمینه ساز نارضایتی بیشتر مردم شوند.
 
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.