گروه: اخبار استان خبر: 210240 / تاریخ انتشار : 1401/6/30 ساعت : 17:44
مدیر کل هواشناسی استان مطرح کرد:

احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی

مدیر کل هواشناسی استان کهگیلویه وبویراحمد آخرین وضعیت جوی استان را شرح داد.

رضا کاکاوند مدیر کل هواشناسی استان کهگیلویه وبویراحمد در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص آخرین وضعیت جوی استان گفت: با توجه  به بررسی نقشه های پیش یابی و شاخص های ناپایداری همچنان تا پنج  شنبه رشد ابر های همرفتی در ساعات  بعد از ظهر سبب ناپایداری هایی به شکل رگبار باران و رعدو برق و وزش باد نسبتا  شدید را در استان خواهیم داشت.

وی افزود: برخی از نقاط مستعد رگبار های شدید می تواند باعث آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی  شود.

 

کاکاوند خاطر نشان کرد:  وضعیت کلی هوا در مناطق سردسیری و گرمسیری در روزهای  چهارشنبه و پنج شنبه صاف تا کمی ابری، از بعد از ظهر افزایش  ابر گاهی وزش باد نسبتا شدید در برخی مناطق  مستعد همراه با رگبار باران و رعد و برق را خواهیم داشت.

مدیر کل هواشناسی استان در خصوص وضعیت کلی هوا در روز جمعه بیان داشت: هوا صاف تا کمی ابری  از بعد از ظهر افزایش ابر گاهی وزش باد را خواهیم داشت.

 

وی ادامه داد: با توجه به جلسه مرکز خشکسالی و پژوهشکده مرکز اقلیم هواشناسی کشور و آبدیت مدلهای مختلف جوی و دورپیوندهای اقلیمی در جنوب غرب بارش در فصل پاییز کمتر از نرمال و در فصل زمستان در حد نرمال بدین صورت است که از مهرماه تا نیمه اول آذر بارش باران کمتر از نرمال و از نیمه دوم آذر تا نیمه اول اسفند بارش در حد نرمال خواهد بود.

 

کاکاوند افزود: از لحاظ دمایی بین ۰/۵ تا ۲ درجه به طور میانگین تا اواخر اسفند بالاتر از نرمال لازم به توضیح هست  که این پیش بینی بلند مدت مهرماه است  و اوایل هر ماه آبدیت می شود و صحت آن بین  ۳۰ تا ۴۰ درصد  است و با توجه به نقشه های مختلف جوی هروز پیش بینی های روزانه و هفتگی آبدیت شده و احتمال تغییرات وجود دارد.

 

وی در پایان در خصوص میزان بارش های در استان تا روز سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱  نیز گفت: دشتروم 3 میلی متر، تل گاه 3 ، سی سخت 2.1 بارش را شاهد بوده ایم.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.