گروه: اخبار استان خبر: 210117 / تاریخ انتشار : 1401/6/28 ساعت : 11:40

شهردار چرام به دست قانون قضا سپرده می شود؟

عدم توجه شهردار شهر چرام به اخطاریه های زیست محیطی باعث شد تا سازمان حفاظت از محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد بدنبال معرفی وی به دستگاه قضا باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  پس از بی توجهی شهردار چرام به وضعیت و مدیریت پسماند، رئیس نمایندگی محیط زیست این شهرستان از احتمال معرفی شهردار به مراجع قضایی خبر داد .

 

علی مراد آخش در آخرین روزهای شهریور 1401 در این خصوص  گفت :  احتمال اینکه شهردار چرام به مراجع قضایی معرفی گردد بالاست .


آخش گفت : باتوجه به اینکه شرستان چرام پایلوت منطقه گردشگری است ، بی توجهی شهردار چرام به وضعیت پسماند این شهرستان پذیرفتنی نیست .


رئیس نمایندگی محیط زیست چرام افزود: عدم جمع آوری منظم و مرتب زباله ها در این شهرستان مشکلات بهداشتی را به وجود خواهد آورد و در همین راستا موضوع بارها بررسی و پیگیری شد ولی متاسفانه باز هم  کم کاری زیادی دیده می شود .


آخش از اقدامات محیط زیست در این زمینه گفت و افزود : مطابق با قانون مدیریت پسماند در حوزه شهری برعهده شهردار می باشد فلذا محیط زیست بعنوان دستگاه نظارتی حاکمیتی اخطاریه های لازم را برای شهردار صادر نموده است .


رئیس نمایندگی محیط زیسن چرام افزود: مطابق با قانون چنانچه شهردار به اخطاریه زیست محیطی صادر شده توجه نکند به مراجع قضایی معرفی خواهد شد .


گفتنی است مطابق با قانون مدریت پسماند در شهر برعهد شهردار در روستا برعهده دهیار حدفاصل بین شهر و روستا بر عهده بخشدار و حریم جاده ها هم برعهده اداره حمل و نقل جاده ای است .    

 

انتهای پیام
 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.