گروه: اخبار استان خبر: 210097 / تاریخ انتشار : 1401/6/27 ساعت : 16:56

تلاش های مافیای محیط زیست برای تحریک کهگیلویه و بویر احمدی ها/ یاسوج تشنه و عده ای بدنبال نام در تنگ سرخ

در بحران بی آبی و تشنگی شهر یاسوج برخی سلبریتی های فضای مجازی و مافیای زیست محیطی با تحریک مردم بدنبال افزایش تنش آبی با تجمعات غیر قانونی در سد تنگ سرخ هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس روز گذشته مصادف با اربعیین حادثه کربلا که امام حسین (ع)  و یاران باوفایش با لب عطشان به شهادت رسیدند تا این روز حماسه ای در تاریخ بشریت باشد تجمعی کاملا غیر قانونی بر روی آب توسط عده ای محدود در اطراف سد تنگ سرخ شهرستان بویراحمد برگزار شد .

 

خارج از همه موضوعات برگزاری این تجمع در این روز عزیز و آن هم بر سر آب ابهامات بزرگی را برای مخاطبان ما ایجاد کرد و از این رسانه خواستند تا روشنگری که از رسالت رسانه  است را دردستور کار قرار دهیم.

 

در اولین گام از این گزارش پیگیر مجوز دار بودن این تجمع ساختارشکنانه در روز اربعین از سوی مسئولان سیاسی و امنیتی استان شدیم که به اتفاق به غیرقانونی بودن این تجمع از سوی مسئولان استانی و شهرستانی اشاره شد و در ادامه به سراغ چرایی برپایی این تجمع می رویم.

 

در روز های گذشته فعال زیست محیطی کهگیلویه و بویراحمدی که از تهران با حضور و بروز در فضای مجازی خود را داعیه دار آب تنگ سرخ می داند از مردم  این استان دعوت کرد تا در روز اربعین بدنبال مطالبه گری از اجرا نشدن سد تنگ سرخ باشند سدی که در روزهای تشنه مرکز این استان می تواند مُسکنی بر درد های مردم باشد.

 

دعوت این فعال مجازی و در ادامه زیست محیطی که بخش عمده ای از فعالیت هایش را از طریق شبکه های توئیتر و اینستاگرام پیگیری می کند برای شهروندان تشنه شهر یاسوج خوشایند نبود تا برخی از چهره های اصلاح طلب و بعظا نا اگاه از مزیت های سد تنگ سرخ وی را در این تجمع غیر قانونی همراهی کنند، البته تلاش این فعال مجازی برای ثبت نشدن تصاویرش در این تجمع خود جای سوال و ابهام است.

 

شهرستان بویراحمد و شهر یاسوج که سالهاست با رنج بی آبی و ناپایداری آب شرب دست و پنجه نرم می کند، این روز ها بیش از گذشته چشم انتظار ساخت سد تنگ سرخ برای تامین پایدار آب شرب، کشاورزی و صنعت است، سدی که به طور حتم می تواند آینده مناسبی را برای مرکز استان در حوزه آب ، کشاورزی، صنعت و گردشگری رقم بزند.

 

تحریک مردم روستاهای اطراف سد تنگ سرخ و بازی با کلمات برای احساساتی کردن مردم از ابتدای فعالیت سد تنگ سرخ در دستور کار این فعال مجازی و زیست محیطی قرار گرفته تا این فرد هرگز بدنبال ارائه راهکاری برای تامین آب شهر یاسوج نباشد و بدون شک اگر راهکاری وجود داشته باشد مسئولان می توانند با کار کارشناسی از آن برای رفع بحران بی آبی از آن استفاده کنند.

 

بدون شک نا آگاهی از مزیت های سد تنگ سرخ برای مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد توسط برخی افراد و سیاسی کاری، عامل اصلی همراهی این تعداد محدود در تجمع روز گذشته است و اگر به این افراد بگوییم راهکار شما برای تامین آب پایدار شهر یاسوجی که بیشترین مهاجرت را در میان مراکز استان ها تجربه می کند چیست؟ هرگز پاسخ قانع کننده ای نداشته و تنها اجرا نشدن این سد را ملاک کار می دانند، در صورتی که یاسوج به آب شرب، صنعت و کشاورزی نیاز دارد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.