گروه: اخبار استان خبر: 210019 / تاریخ انتشار : 1401/6/25 ساعت : 18:24

تصاویری عجیب از پیاده روها در شهر یاسوج/ مسئولان شهری تدبیری کنند

برخی از پیاده روهای شهر یاسوج بعد از سال ها دچار فرسایش و تخریب شده اند و اثری از سنگ فرش آنها باقی نمانده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در شهرهای بزرگ با سنگ فرش کردن مناسب پیاده روها و توجه به رعایت اصول فنی، علاوه بر ایجاد ترددی آسان سعی در ایجاد زیبایی های بصری دارند.

 
در واقع استفاده از ظرفیت پیاده‌روها به عنوان مکانی برای افزایش ارتباطات و تعاملات و برخوردهای اجتماعی از یک‌سو و بهسازی و زیباسازی این مکان برای افزایش زیبایی شهری و استفاده از ظرفیت‌های موجود در هر خیابان برای بازسازی این مکان از سوی دیگر موجب ایجاد فضای زیبای شهری است.
 
در شهر یاسوج برخی پیاده روهای  در چند سال گذشته سنگ فرش آنها دچار تخریب شده است و اثری از آن باقی نمانده است به گونه ای که سنگ فرش ها نابود و حالت زیرسازی اولیه پیاده‌رو نمایان شده است.
 
 
در به وجود آمدن این موضوع علت های مختلفی می تواند وجود داشته باشد که می توان به نبود کار کارشناسی به عنوان یکی از مهمترین علت ها می توان یاد کرد. 
 
 
از طرفی برخی از پیاده‌روهای شهر یاسوج  نه‌تنها از هیچ زیبایی بهره‌مند نیستند، بلکه با کوچک ترین گام و حرکت بر روی آنها صدای سستی  سنگ فرش ها به گوش می رسد، به گونه ای که هر لحظه تصور می شود امکان از جا کنده شدن این سنگ فرش ها وجود دارد هر چند در برخی دیگر از پیاده روها تلاش های خوبی صورت گرفته شده است اما عمر برخی پیاده رو و سنگ فرش به سر آمده است.  
 
 
هرچند در شهر یاسوج خبرهای مختلفی سبب خرسندی شهروندان شده است که از پیگیری پروژه های  همچون کارخانه بازیافت زباله و آسفالت خیابان های مختلف شهر یاسوج می توان نام برد اما از سوی دیگر شهروندان این شهر با مشکلات دیگری مواجه هستند که در چند سال گذشته و حتی آنها را تا حدودی میراث مدیریت های قبلی تا امروز می دانند و خواستار بررسی و حل آنها هستند.
 
 
 
در این رابطه از آسفالت فرسایش یافته خیابان ها، تا به وجود آمدن چاله ها و بی توجهی برخی دستگاه های خدمات رسان در کنده کاری ها و آسفالت های بی کیفیت این کنده کاری ها، همه موجبات گلایه شهروندان شهر یاسوج است و این مطالبه عمومی وجود دارد که توسط مسئولان و مدیران فعلی شهری در کنار همه اقدامات و تلاش های خوب صورت گرفته،  مورد بررسی قرار گیرد.  
 
 
از طرفی شهروندان باور دارند سکان داران شهرداری یاسوج  در  ادوار مختلف اگر هر کدام به نوبه خود در آسفالت مناطق مختلف شهر یاسوج همت داشتند شاید امروز حجم مشکلات آسفالت از فرسایش تا نبود آن کمتر مشاهده می شد. 
 
 
در این رابطه تصاویری از پیاده روها در شهر یاسوج از خیابان های شهدای سه به بعد تهیه شده است که در نوع خود جالب توجه است زیرا این نقطه از شهر قلب شهر یاسوج محسوب می شود و باید سنگ فرش پیاده روها مناسب و  با کیفیت باشد.
 
 
تصاویر مربوطه حکایت از آن دارد که سنگ فرش پیاده روها از فرعی ها شهدای سه به بعد  از جا کنده شده و از بین رفته است.
 
 
این تصاویر نمی تواند معرف و زیبنده پیاده روهای شهر یاسوج و پایتخت طبیعت باشد و مسئولان مربوطه از جمله شهرداری باید تدبیر و اقدام مناسبی داشته باشند.
 
گفتنی است در صورت ترمیم سنگ فرش های خیابان های شهدای یاسوج، انعکاس و پوشش این اقدام همانند دیگر اقدامات در دستور کار قرار خواهد گرفت. 
 
 
---
---
---
---
---
---

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.