گروه: اخبار استان خبر: 209977 / تاریخ انتشار : 1401/6/24 ساعت : 13:18
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد:

بازگشت 2 هزار و 345 زائر اربعین به استان کهگیلویه و بویراحمد/ اگر مسافر کربلا به استان دارید، حتما بخوانید/نرخ بلیط اتوبوس برگشت زائران استان تعیین شد

عابد محمدی از بازگشت 2 هزار و 345 زائر اربعین حسینی به استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و نرخ بلیط اتوبوس های بازگشتی از مرز شلمچه به سراسر استان را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما از باز بودن تمامی محورهای ورودی و خروجی این استان خبر داد و گفت: وضعیت ترافیکی ورودی استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل بازگشت زائران کربلا تا این لحظه روان گزارش شده و برنامه ریزی ها برای کنترل جاده ای در دست اقدام است.

 

وی با بیان اینکه حمل و نقل جاده ای زائران کربلا در استان کهگیلویه و بویراحمد شامل دو بخش عمومی و شخصی است که در بخش عمومی بالغ بر60دستگاه اتوبوس حمل و نقل برگشت زائران را بر عهده دارند گفت: این ظرفیت وجود دارد که 20 دستگاه اتوبوس دولتی ادارات و دانشگاه ها به این ناوگان اضافه و برنامه ریزی های لازم انجام شده است.

 

وی خاطر نشان کرد: روز گذشته 30دستگاه اتوبوس کار انتقال یک هزار و 320 زائر هم استانی را از مرز شلمچه به سمت استان انجام داد و امروز نیز 40 دستگاه اتوبوس حمل و نقل 1500زائران را به سمت استان انجام می دهند.

 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه اوج ترافیک برگشتی زائران روز جمعه و شنبه  است، ابراز داشت: زائران پس از زیارت در کشور عراق و پیش از حرکت به سمت مرز می توانند نام مرز ورودی خود را به سامانه پیامکی 2000141 ارسال کنند تا ناوگان عمومی مورد نیاز تامین شود و در مرز استقرار یابد همچنین از این سامانه برای ثبت شکایات نیز استفاده می شود.

 

وی در خصوص نرخ بلیط اتوبوس برای برگشت زائران اربعین حسینی نیز گفت: نرخ گذاری اتوبوس های تردد زائران تابع شرایط مشخص شده و قیمت ها در پایانه مرزی شلمچه به مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با اتوبوس های 44 نفره عادی مبلغ 250 هزار تومان،  اتوبوس VIP 25 نفره 365 هزار تومان و اتوبوس VIP  32 نفره 306 هزار تومان تعیین شده است.

 

محمدی در ادامه اذعان داشت: نرخ های تعیین شده از پایانه مرزی شلمچه به شهرستان های کهگیلویه و گچساران با اتوبوس های VIP 25نفره مبلغ 262 هزار تومان، VIP 32 نفره مبلغ 221 هزار تومان و اتوبوس  معمولی 44 نفره مبلغ 180 هزار تومان است و مسافران می تواننداگر رانندگان بیش از این مبالغ را بگیرند با تلفن گویای 141 یا سامانه پیامکی ما ارتباط بگیرند تا فورا رسیدگی و برخورد شود.

 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد در پایان با بیان اینکه از ابتدای شهریور ماه تا روز بیست و سوم همین ماه 4 میلیون و 229 هزار وسیله نقلیه از محور های استان تردد داشتند که 56 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دارد گفت: تا ساعت 12 روز گذشته چهارشنبه 23 شهریور ماه 2 هزار و 345 زائر اربعین حسینی با 55 دستگاه اتوبوس به استان منتقل شدند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.