گروه: اخبار استان خبر: 209811 / تاریخ انتشار : 1401/6/22 ساعت : 10:40
وقتی تلاش ها منتج به نتیجه می شوند:

تولید و راه اندازی اولین کارگاه تولید شمع صنعتی و سنتی در کهگیلویه وبویراحمد/صادرات شمع به ترکیه وسوریه+تصاویر

اولین کارگاه تولیدی انواع شمع های تزئینی، سنتی و صنعتی در کهگیلویه وبویراحمد به همت جوان لنده ای راه اندازی شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، توسعه فضای کسب و کار این روز‌ها یکی از مهمترین دغدغه شهروندان و مسئولان است که توجه به این امر مهم مستلزم عزم راسخ و حمایت بی‌چون و چرای مسئولان و همت جهادی جوانان این خاک است.

راه‌اندازی کارگاه‌های کوچک مشاغل صنفی و کارگاه‌های تولیدی یکی از رسالت‌های مهم ادارات و نهاد‌هایی است که در زمینه اعطای تسهیلات حمایتی نقشی اثرگذار دارند و در این زمینه باید از تمام توان و ظرفیت خود باتوجه به محدودیت‌های زمانی تخصیص‌ها نهایت بهره لازم را ببرند که اعتبارات برگشت نخورند.

یکی از مهمترین مؤلفه‌های خوبی که ادارات می‌توانند از آن به عنوان یکی از فرصت‌های طلایی استفاده‌کننده بحث جوان گرایی و استفاده از این ظرفیت در جهت تولید و اشتغالزایی در سطح کشور وبه تبع آن استان‌ها و شهرستان‌ها است.

ایجاد کارگاه‌های تولیدی و راه‌اندازی مشاغل کوچک خانگی در مناطق محرومی همچون شهرستان لنده می‌تواند ضمن افزایش میزان تولید باعث اشتغالزایی جوانان جویای کار در این خطه از ایران اسلامی شود.

در ادامه معرفی کسب و کار‌های مختلف در شهرستان لنده این بار به سراغ یکی دیگر از جوانان شهرستان لنده رفتیم که در امر تولید مشغول فعالیت است.

سرمایه‌گذار جوان لنده‌ای توانسته است با راه‌اندازی اولین کارگاه تولیدی انواع شمع تزئینی، وارنر، کلاسیک، سنتی و صنعتی در کهگیلویه وبویراحمد گام‌های روشنی را در جهت تولید در این شهرستان بردارد.

آسیه کلائی لنده‌ای در گفت وگو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: کار تولید شمع را از سال ۱۳۹۱با همکاری خانواده‌ام در منزل آغاز کردیم که موانع و مشکلات زیادی را پشت سر گذاشتیم و تجارب ارزشمندی در طی این سال‌ها کسب کردیم.

این کارآفرین لنده‌ای گفت: در ادامه این تجربیات و با هزینه کرد بیش از ۲۴میلیاردریال در طی این سال‌ها توانستیم کار‌های خوبی را اجرایی کنیم که در نهایت نیز اقدام به راه‌اندازی کارگاه تولیدی در روستای ایدنک بخش مرکزی شهرستان لنده کردیم که مبلغ۱۵میلیاردریال نیز تسهیلات حمایتی از بنیاد علوی برای توسعه کارگاه گرفتیم.وی تأکیدکرد: در این کارگاه ۳نفر مشغول به کار هستند و در زمینه تولید انواع شمع تزئینی، وارنر، تولد، مراسمات عزاداری، کلاسیک، سنتی و صنعتی برای اولین بار در کهگیلویه وبویراحمد فعالیت می کنیم.


این کارآفرین لنده‌ای گفت: بیشتر تولیدات کارگاه تولیدی ما در داخل کشور به استان‌های تهران، اصفهان، خوزستان، فارس و در خارج از کشور به استان اربیل عراق و ترکیه صادرات می‌شوند.

وی در ادامه گفت: مهمترین و راهبردی‌ترین کار در راستای ادامه فعالیت مستمر ما که زمینه ساز افزایش میزان تولیدات و اشتغالزایی است بحث حمایت ویژه مسئولان از چنین کارگاه‌های تولیدی است.کلائی لنده‌ای گفت: حمایت از کارگاه‌های تولیدی در سطح روستا‌ها ضمن ایجاد بستر‌های لازم برای جلوگیری از مهاجرت باعث افزایش میزان تولید و اشتغال در محیط روستا‌ها خواهد شد.

وی گفت:‌امیدواریم با حمایت ویژه مسئولان شهرستان و استان بتوانیم زمینه تولید و اشتغالزایی بیشتر برای جوانان این دیار را فراهم کنیم.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.