گروه: اخبار استان خبر: 209583 / تاریخ انتشار : 1401/6/17 ساعت : 14:40

گلایه شهروندان یاسوجی و افزایش زیر پوستی نرخ کرایه تاکسی

افزایش خودسرانه کرایه تاکسی توسط برخی رانندگان شهر یاسوج نارضایتی شهروندان و مسافران را در پی داشته و خواستار رسیدگی جدی به این موضوع شدند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس فروردین ماه امسال با مصوبه شورای اسلامی شهر یاسوج بالغ بر 25 درصد بر نرخ های سال 1400 تاکسی ها در این شهر اضافه شد تا این روز ها مجددا شاهد افزایش زیر پوستی این نرخ نامه توسط رانندگان تاکسی باشیم، افزایشی که بدون شک غیر قانونی بوده و گلایه شهروندان را بدنبال دارد.

 

از اواسط تیرماه برخی از تاکسی داران شروع به افزایش قیمت کردند و گاهی به بهانه های مختلف بعد از کسر هزینه حمل مسافر مابقی پول را پرداخت نمی کنند.

 

اگر چه این افزایش کرایه توسط برخی از رانندگان خودسرانه است اما عبدی دانش کمتر از 60 روز قبل به خبرنگاران گفت: تورم و مشکلات اقتصادی پیش روی همه افراد جامعه بوده و رانندگان تاکسی از این قضیه مثتثنی نبوده لذا پیشنهاد افزایش نرخ کرایه در همه خطوط شهر یاسوج به شورای شهر ارائه و در این رابطه تصمیم گیری می شود.

 

مهران از ساکنان روستای بلهزار با ابراز گلایه از افزایش خودسرانه کرایه توسط برخی از رانندگان گفت: نرخ کرایه تاکسی هم همانند برخی از اقلام خوراکی شده در صورتی که ابتدای سال افزایش کرایه ها را شاهد بودیم و نباید به این زودی تغییرات جدیدی اعمال شود.

 

وی به خبرنگار می گفت: مردم از افزایش کرایه که در ابتدای سال صورت گرفت ناراضی هستند ولی حالا باید قیمت های جدید را هم تحمل کنند و از ناظران انتظار داریم با رانندگان متخلف برخورد کنند.

 

یکی دیگر از شهروندان یاسوجی که در منطقه مادوان زندگی می کنداظهار داشت: شاید زمان زیادی طول بکشد تا با اتوبوس به مقصد برسیم اما بدون شک اگر اتوبوس های این خط نبود باید روزانه کرایه های زیادی را برای انتقال در این منطقه پرداخت می کردیم .

 

وی تعداد اتوبوس های این مسیر را با توجه به نرخ جمعیتی منطقه کم ارزیابی کرد و گفت: اگر تاکسیرانی با رانندگان متخلف برخورد کند شکی نداریم که هیچ کسی خودسرانه کرایه را بالا نمی برد.

 

مادری که همراه 2 فرزندش در انتظار تاکسی بود ابراز داشت: شهرداری باید در رابطه با افزایش ناوگان اتوبوسی منطقه مادوان، مهریان و بلهزار تلاش کند چرا که در فصل بازگشایی مدارس خانواده ها هزینه زیادی برای حمل و نقل باید پرداخت کنند و افزایش کرایه تاکسی نگران کننده است.

 

امید است مسئولان شهری نسبت به این موضوع چاره اندیشی کنند و اجازه ندهند تا برخی از سودجویان باعث نا امیدی مردم شوند و این نرخ ها به گونه ای تعیین شود که نه شاهد افزایش هزینه خانواده ها باشیم و نه اینکه فشاری اقتصادی بر دوش رانندگان تاکسی باشد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.