گروه: اخبار استان خبر: 209483 / تاریخ انتشار : 1401/6/16 ساعت : 15:08

اربعین زمینه سازاوج تفکر حسینی در عالم هستی است/جزئیات برپایی مراسم روز اربعین در لنده+تصاویر

مسئول تبلیغات اسلامی شهرستان لنده گفت: امروز جهان نیازمند معنویت است و اعتقاد داریم که اربعین زمینه ساز اوج تفکر حسینی در عالم هستی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، جلسه ستاد برگزاری اربعین حسینی با حضور مسئول تبلیغات اسلامی و جانشین فرمانده انتظامی شهرستان و مبلغین و روحانیون و مسئولان هیئت های مذهبی در شهرستان در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنده برگزارشد.

در این جلسه حجت الاسلام سید محمود الهی نیا با اشاره به ضرورت برگزاری یک مراسم عظیم در اربعین حیسنی گفت: برگزاری خوب مراسمات ایام دهه اول و دوم محرم در شهرستان لنده به همت هئیت های عزاداری در سطح شهرستان قابل تقدیر است ولی برگزاری یک مراسم درخورشان در روز اربعین نیز مهر تائیدی بر این شور حسینی است.

مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنده گفت: امروز جهان نیازمند معنویت است و اعتقاد داریم که اربعین زمینه ساز اوج تفکر حسینی در عالم هستی است.

وی گفت: یکی از چالش های مهم امروز جامعه جهانی فاصله گرفتن از معنویت ها و حرکت به سمت ابتذال گرایی است که این مهم باعث فروپاشی بنیان خانواده و جامعه شده است.

الهی نیا گفت: توجه به مسائل معنوی در جامعه در هر دین و آئینی که باشید می تواند شما را نسبت به بزه در جامعه مصون بدارد و لازم است که جامعه ما یک جامعه معنوی باشد در مسیر تکامل و پیشرفت قرارگیرد.

وی در ادامه در خصوص فضای مجازی گفت: امروزه فضای مجازی یکی از چالش ها و فرصت های است که می توان از آن برای نشر و تعالی اندیشه های دینی و استفاده بهتر در مسیر معنویت افزایی جامعه استفاده کرد.

مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنده گفت: توجه به ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی و توجه به افزایش رفتارهای اجتماعی و خانوادگی و تحکیم بخشی بنیان خانواده از مهمترین ضروریات اساسی در جامعه است.

وی گفت: مراسم روز اربعین حسینی در شهرستان لنده روز شنبه26شهریور مصادف با 20صفر راس ساعت 8صبح از جلوی ناحیه مقاومت بسیج لنده با پیاده روی تا گلزار مطهر شهدای گمنام خواهد بود.

الهی نیا گفت: کسانی که قصد نذر و یا نذوراتی دارند می توانند در قالب موکب های پذیرایی در طول مسیر پیاده روی از عزاداران حسینی در روز اربعین پذیرایی کنند.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
---
---
---
---
---
---
---

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.