گروه: اخبار استان خبر: 209078 / تاریخ انتشار : 1401/6/10 ساعت : 10:26
فرمانده انتظامی کهگیلویه مطرح کرد:

سامانه ۱۹۷ پل ارتباطی مردم و نیروی انتظامی

فرمانده انتظامی شهرستان کهگیلویه، شماره تلفن ۱۹۷، را سامانه‌ای برای نظارت مستقیم مردم بر عملکرد پلیس معرفی کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سرهنگ محمد موسوی  در گفت‌وگویی اظهار داشت: در نظام جمهوری اسلامی ، نظارت مردم بر سازمان ها و دستگاه های اجرایی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است بر همین اساس سامانه ۱۹۷ دفتر نظارت همگانی بازرسی،در قالب تماس تلفنی و مراجعات حضوری با دریافت پیشنهاد، تقدیر، انتقاد و یا شکایت شهروندان در مورد عملکرد پلیس کشور طراحی و اجرا شده است.

 

وی با اشاره به تشکیل و راه اندازی سامانه ۱۹۷در نیروی انتظامی به عنوان اولین مرکز نظارت همگانی در کشور گفت: این اقدام ابتکاری و ارزشمند پلیس در راستای نظارت مردم بر عملکرد پلیس و پاسخگویی پلیس به مطالبات به حق شهروندان تاسیس شد.

 

فرمانده انتظامی شهرستان با تشریح تفاوت های این سامانه با سامانه ۱۱۰ تصریح کرد: تفاوت شماره تلفن ۱۹۷ با ۱۱۰ در این است که این شماره تلفن فقط به منظور نظارت مردم بر عملکرد پلیس راه اندازی شده است تا از طریق آن بتوان عملکرد نیروی انتظامی را  ارزیابی  و با بهبود ارتقاء عملکرد کارکنان ، به مطالبات مردم در سریع ترین زمان ممکن  پاسخ داد.

 

این مقام انتظامی، هدف اصلی از راه اندازی دفتر نظارت همگانی پلیس (۱۹۷) را گسترش و ترویج فرهنگ جامعه محوری و اعتماد سازی عمومی، فراهم کردن بستر تصمیم گیری برای فرماندهان پلیس از طریق جمع آوری نظریات و دیدگاه های مردمی و مطالبات آنها عنوان کرد.

 

سرهنگ موسوی خاطر نشان کرد: این سامانه هم اکنون به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت تماس های مردمی و ثبت پیام های آنها در قالب پیشنهاد، تقدیر ، انتقاد و یا شکایت از عملکرد بخش های مختلف فرماندهی انتظامی شهرستان و کارکنان است و ابزاری است تا مردم بتوانند نظرات، پیشنهادها و مشکلات خود را به طور مستقیم با فرمانده انتظامی شهرستان و سایر مدیران این فرماندهی در میان بگذارند.

 

وی افزود: پیام های مردمی به صورت مستقیم در اختیار فرمانده انتظامی شهرستان و مدیران این فرماندهی قرار گرفته و دستورات لازم در خصوص آنها صادر و از ۴۸ ساعت تا یک هفته موارد درخواستی پیگیری و پس از حصول نتیجه لازم به فرد تماس گیرنده اطلاع داده می شود.

 

فرمانده انتظامی شهرستان تصریح کرد: علاوه بر ثبت ۲۴ ساعته تماس های مردمی ،جلسات ملاقات مردمی فرمانده انتظامی شهرستان نیز هر دوشنبه از ساعت٠٩٠٠ تا١١٠٠ در دفتر فرماندهی این شهرستان واقع در ستاد فرماندهی شهرستان جنب فرمانداری برگزار می شود.

 

وی تصریح کرد: به منظور قطع چرخه انتقال ویروس کرونا از ابتدای سال جاری جلسات ملاقات مردمی مسئولان این فرماندهی در سامانه ۱۹۷ به صورت تلفنی و حد اقل با کمترین افراد و لحاظ طرح فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود و در این خصوص از شهروندان گرامی درخواست می کنیم تا حد المقدور از مراجعه حضوری خودداری کرده و با برقراری تماس تلفنی با شماره تلفن ۱۹۷ در ساعت تعیین شده به طرح مشکلات و درخواست های خود اقدام کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
حسین
1401/7/30 - 02:29
سلام درود گروهبانیکم حسین نواصری از استان خوزستان شهرستان اهواز مشکلاتم من نیروی مرزبانی کادر هستم و من 6 ماه جایی خدمت میکنم که خیلی خطرناکه و من مشکلات که دارم من سرپرست خانواده تک پسر و متاهل و پدرم از کارافتاده چشاش ضعیفه و من مادرم سکته قلبی گرفته قبلن و دیسک کمر و قلبش رو نفر هست و من همسهرم تحت نظر درمانی که 4 سال ازدواج کردم مشکل بچه دار داریم بچه دار نمیشیم خواهش که دارم فقط از مرزبانی سیستان به انتظامی خوزستان منتقل کنی شماره تماس 09381884495
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.