گروه: اخبار استان خبر: 208952 / تاریخ انتشار : 1401/6/11 ساعت : 12:46
پیگیری سوژه های مردمی:

تبدیل شدن خیابان های لنده به محل چرای دام!/ شبکه بهداشت لنده کجای قضیه قرار دارد؟+تصاویر

در ادامه پیگیری سوژه های مردمی این بار شهروندان از حضور گله های بز و گوسفند در سطح شهر لنده و عدم برخورد قانونی با آن گفتند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس یکی از چالش های مهم امروزی در سطح برخی شهرهای کهگیلویه وبویراحمد بحث حضور دام های سبک و سنگین است که علاوه بر به مخاطره انداختن سلامت شهروندان بحث بهداشت محیط را نیز به مخاطره خواهند انداخت.

در ادامه پیگیری سوژه های مردمی اینبار شهروندان از حضور گله های بز و گوسفند در سطح شهرلنده و عدم برخورد قانونی با این موضوع گفتند.

 

نگهداری دام و طیور در سطح شهر لنده یکی از مشکلات حوزه بهداشت و محیط است که با وجود پیگیری های مکرر شبکه بهداشت و درمان برای خروج دام از سطح شهر هنوز ره به جایی نبرده است و در چندین جلسه شورای سلامت نیز این مهم مورد پیگیری قرار گرفت.

 

باتوجه به شیوع بیماری تب مالت و کریمه کنگو و بیماری های مشترک بین انسان و دام لازم است که هرچه سریعتر مجموعه های شهرداری، دادستانی، شبکه بهداشت و درمان و دامپزشکی شهرستان لنده و سایر دستگاه های مرتبط نسبت به جمع اوری دام از سطح شهر اقدام کنند.

 

متاسفانه حضور دام در سطح شهر علاوه بر مشکلات بهداشتی باعث شده است تا درختان شهرداری را نیز از بین ببرند که این نیز نیازمند برخورد جدی با صاحبان این دام ها است.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:
 

---
---
---
---

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.