گروه: اخبار استان خبر: 208704 / تاریخ انتشار : 1401/6/3 ساعت : 20:10
در گفت و با صبح زاگرس مطرح شد:

۶۴۰ میلیارد تومان افزایش اعتبارات آب در دولت رئیسی/مهمترین پروژه های آب منطقه ای کدام است؟+تصاویر

مدیر عامل آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتبارات در حوزه آب از ۳۰۰ میلیارد تومان سال ۱۴۰۰ به ۶۴۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ افزایش پیدا کرد.

آرش مصلح در گفت و گو باپایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص مهمترین پروژه های آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد در حوزه آب رسانی، تامین اعتبار و همچنین تکمیل پروژه های نیمه تمام گفت: در طول ۲۰ ماه اخیر و در دولت آیت الله رئیسی در بخش آب افزایش اعتبارات در سال ۱۴۰۰ از ۱۸۰ میلیارد تومان به بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان را شاهد بودیم.

 
مدیر عامل آب و منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد گفت:  اعتبارات در حوزه آب  از ۳۰۰ میلیارد تومان  سال ۱۴۰۰ به ۶۴۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ افزایش پیدا کرد.
 
 
وی به مهمترین برنامه های آب منطقه ای برای تکمیل، اخذ مجوزات احداث سد و همچنین برگزاری مناقصه ها در حوزه آب پرداخت و گفت: اخذ ردیف ماده ۲۳ سد سقاوه و آغاز مناقصه آن، تایید سامانه انتقال آب سد تنگ سرخ، اخذ مجوز زیست محیطی سد ابریز، برگزاری بیش از ۵۰ مناقصه در دوره فعلی، تعیین تکلیف طرح مهم آب دهدشت غربی با برگزاری مناقصه ای در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به مبلغ ۴۱۷ میلیارد تومان از اقدامات مهم بوده است.
 
 
این مسئول به افزایش اعتبار طرح آبرسانی از سد کوثر به لیکک و روستاهای مسیر آن اشاره کرد و ادامه داد: از سال ۱۳۹۰ تا سال ۱۳۹۹ فقط تنها ۷۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیصی این طرح بود اما در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شد که در سال ۱۴۰۱ حدود ۱۲۶ میلیارد تومان برای طرح مصوب و ابلاغ گردید.
 
 
وی به عملیات لوله گذاری و خرید لوله های آب اشاره داشت و گفت: در طول سال ۹۰ تا ۹۹ حدود ۲۰ کیلومتر لوله گذاری صورت گرفت که در سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۰ کیلومتر لوله گذاری و ۱۱ کیلومتر خرید لوله انجام شده است.
 
 
مصلح به طرح های مهم آب رسانی در  شهر های و روستاهای مختلف کهگیلویه و بویراحمد پرداخت و عنوان کرد: تسریع طرح های مهم آبرسانی به امام زاده جعفر(ع)، خان احمد، لیشتر و آب رسانی شرب  به دیشموک و چاروسا از دیگر اقدامات است. 
 
 
این مسئول به ساماندهی رودخانه بشار در مقطع رجا و همچنین در دارشاهی و پارک مهرورزی یاسوج پرداخت و ادامه داد: تکمیل طرح ۳۰۰ هکتاری انگشترک و آماده افتتاح بودن آن در سال جاری، کلنگ زنی و  ساماندهی رودخانه قیام لنده و تکمیل فاز اول در طول ۳ ماه از دیگر برنامه‌ها است.
 
 
مصلح به انجام انشعاب آب پتروشیمی گچساران به خط اصلی سد کوثر با ظرفیت ۱۷ میلیون متر مکعب پرداخت و گفت: اخذ اعتبار برای پدافند غیر عامل و تعمیرات سدهای استان،  انجام تعمیرات شبکه های آب در چیتاب (۱۵ کیلومتر لایروبی و مرمت کانال) با اعتبار ۱۷ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱،  تعمیرات شبکه و ایستگاه های دشت روم، سروک، چرام، لیشتر، امام زاده جعفر (ع) با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۱ انجام شد. 
 
 
وی در پایان افزود: تسریع در عملیات اجرایی طرح کنترل سیلاب ممبی به گونه ای که طرح در سال جاری آماده افتتاح می شود ، از دیگر برنامه ها است.
 
 
تصاویر تکمیلی در زیر آمده است: 
 
---
---
---
---
---
---

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.