گروه: اخبار استان خبر: 208684 / تاریخ انتشار : 1401/6/3 ساعت : 22:39
پیگیری سوژه های مردمی:

تخریب سیل بند شمالی لنده/خطر سیلاب و آبگرفتگی معابر محلات جنوبی شهرلنده+تصاویر

سال های سال است که سیل بند شمالی شهر لنده نقش مهمی در انحراف مسیل ها داشته است اما متاسفانه بخش شمالی این سیل بند هنوز ساماندهی نشده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، یکی از مهمترین مخاطرات طبیعی در طی سال های گذشته به خصوص در چند هفته گذشته در مواجه با سامانه بارشی مونسون که باعث جاری شدن سیلاب و گرفتگی معابر شده است که خسارت های زیادی را به حوزه زیرساختی شهرها و روستاها وارد کرده است.

تجاوزبه حریم رودخانه ها و دره های فصلی در طی چند سال گذشته باعث شده است که دهانه حریم دره ها تنگ شود و در مواقع طغیان سیلاب ها شاهد بروز خسارات زیادی به زیرساخت های شهری و حتی تخریب منازل مسکونی  در شهرها و روستاها باشیم.

سیلاب چند هفته گذشته در شهرستان لنده باعث طغیان دره های فصلی و آبگرفتگی معابر شهری و روستایی و حتی انسداد راه های روستایی شده است که این مهم اگر با رعایت حدود و عدم تجاوز به بستر رودخانه ها و دره های فصلی صورت میگرد این همه خسارات به وجود نمی آمد.

سیل بند شمال شهرلنده در طی چنددهه گذشته نقش بسیار مهمی در مهار و انتقال سیلاب های طغیانگر در سطح شهر لنده داشته است ولی متاسفانه در طی این سال ها بخش خاکریزی به سمت گلزار شهدای گمنام این شهر ساماندهی نشده است .

---

 این درحال است که منطقه آبریز کوه حاتم مشرف بر شهر لنده است و در طی این سال ها بر اثر تردد دام ها و گذر زمان شاهد کاهش سطح ارتفاع این کانال خاکی هستیم که در صورت بروز بارندگی های شدید و سیل آسا بدون شک بخش های جنوبی شهرلنده را مخاطرات سیلاب تهدید خواهد کرد.

---

حال جمعی از ساکنین این منطقه در پیگیری سوژه های رسانه ای این پایگاه خبری خواستار توجه ویژه شهرداری و شورای شهر برای ساماندهی این کانال(سیل بند) شدند.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
 
---
 
---
---
---
---
---

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.