گروه: اخبار استان خبر: 208590 / تاریخ انتشار : 1401/6/2 ساعت : 12:50

سورپرایز باورنکردنی رئیسی برای سهام عدالتی ها | اعلام زمان واریز سود سهام عدالت به وراث

رئیس سازمان بورس گفت:در خصوص سامانه انتقال سهام عدالت به وراث قولی که داده شده تا آخر شهریور است و ان‌شاءالله بتوانیم آن را اجرایی کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس سازمان بورس گفت:در خصوص سامانه انتقال سهام عدالت به وراث قولی که داده شده تا آخر شهریور است و ان‌شاءالله بتوانیم آن را اجرایی کنیم.

 
سورپرایز باورنکردنی رئیسی برای سهام عدالتی ها | اعلام زمان واریز سود سهام عدالت به وراث
 

سود سهام عدالت | سود سهام عدالت به صورت سالیانه پرداخت می شود.پس از برگزاری مجامع عمومی ۴۹ شرکت سرمایه پذیر، دریافت سود سهام عدالت از شرکت‌ها و مشخص شدن سود سهام عدالت قابل تقسیم بین مشمولین پرداخت می گردد. آخرین اخبار سود سهام عدالت را با هم در سایت فردا می خوانیم.

 

رئیس سازمان بورس گفت:در خصوص سامانه انتقال سهام عدالت به وراث قولی که داده شده تا آخر شهریور است و ان‌شاءالله بتوانیم آن را اجرایی کنیم.

آقای عشقی رئیس سازمان بورس در حاشیه جلسه شورای عالی بورس نکاتی را مطرح کرد.

 
 
 

سوال:در رابطه با بانک ملی که مطرح کرده ابلاغیه بخشنامه سامانه ستاره هنوز نیامده توضیح بفرمایید.

 

عشقی:ابلاغیه را باید خود بانک باید منتشر کند از سوی سازمان بورس موردی برای ابلاغ وجود ندارد. بانک باید بر اساس مدل کسب و کار خود زیر ساخت خود را تنظیم و به مشتریان ابلاغ و کار‌ها را انجام دهد.

 
 

سوال:سامانه متوفیان سهام عدالت به کجا رسید؟

عشقی:قولی که داده شد تا آخر شهریور است و ان شاء الله بتوانیم آن را به سرانجام برسانیم. نیازمند تعامل گسترده با قوه قضائیه بودیم که در حال انجام است به سبب آن که تعداد این افراد زیاد است به صورت دستی قابل انجام نیست و برنامه برای الکترونیکی شدن است. بحث متوفیان و گواهی انحصار وراثت معمولا دستی در شهرستان‌ها در حال انجام است در حال فراهم ساختن زیر ساخت‌ها برای الکترونیکی شدن است.

سوال:بحث اصلاح نرخ سوخت صنایع به کجا رسید؟

 
 

عشقی:فعلا هنوز ۱۴۰۱ هستیم.

سوال:در رابطه با بازگشایی نماد غیر مستقیم سهام عدالت و اصلاح آیین نامه این موضوع به کجا رسید؟

 

عشقی:جلسه‌ها در این خصوص ادامه دارد، اما تصمیم جدیدی در این خصوص اتخاذ نشده است./باشگاه خبرنگاران

بحث جاماندگان سهام عدالت به کجا رسید؟

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: دارندگان برگه سهام عدالت جزو افراد واجد شرایط بررسی می‌شوند، ولی فعلا در مصوبه جاماندگان، جزو مشمولان کمیته امداد و بهزیستی در نظر گرفته شده اند.

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: دارندگان برگه سهام عدالت جزو افراد واجد شرایط بررسی می‌شوند، ولی فعلا در مصوبه جاماندگان، جزو مشمولان کمیته امداد و بهزیستی در نظر گرفته شده اند.

 

 
 
 
آقای قربان‌زاده رئیس سازمان خصوص  در انتهای جلسه شورای عالی بورس مواردی را بیان کرد.

سوال:آیا هزینه‌ها برای استقلال  و پرسپولیس باعث توسعه باشگاه سرخابی‌ها می‌شود؟

قربان زاده: هر افزایش سرمایه ای یک طرح توجیهی دارد این طرح به تایید مراجع مختلف رسیده و بعد افزایش سرمایه صورت گرفته است. بعد  از افزایش سرمایه وزیر اقتصاد و وزیر ورزش کمیته مصارفی را برای نظارت دقیق تشکیل دادند که مدیر عامل‌های این باشگاه‌ها در این کمیته عضو هستند همه چیز تحت نظارت است.

 

سوال:واگذاری بلوکی سهام ایران خودرو  و سایپا به کجا رسید؟

قربان زاده:یک کارگروه مشترک بین وزارت صمت و وزارت اقتصاد تشکیل شده که بورس هم عضو این کارگروه است از سوی وزارت صمت هم نمایندگانی وجود دارد. ۵جلسه تشکیل و به یک سند مشترک رسیده اند قرار است در هفته آینده جلسه‌ای با حضور وزیران برگزار شود اگر سند به تصویب برسد مبنای عمل خواهد بود. زمان برای عرضه مطرح نشده است.

 

سوال: بحث جاماندگان سهام عدالت به کجا رسید؟

قربان زاده:مصوبه جاماندگان سهام عدالت در دولت است بخشی از بند الف تبصره دو قانون بودجه که شامل مشمولان کمیته امداد و سازمان بهزیستی هستند مصوبه و پرتفوی برایشان از سهام ارزنده بورسی در نظر گرفته شده که بعد از تصویب دولت تخصیص صورت می‌گیرد تمام جزئیات فرآیند اجرایی آماده است.

 

یک اختلاف حقوقی در رابطه با باقی ماندن سهم ۲۰ درصد دولت در شرکت گروه دو بود که از معاونت حقوقی استعلام شده باید نتیجه آن بیاید. البته بند دیگری هم بر اساس سیاست اصل ۴۴ در رابطه با سایر مشمولان وجود دارد.

سوال:دارندگان برگه سهام عدالت تکلیف شان چه می‌شود؟

 

قربان زاده:دارندگان برگه مالک سهام نبوده اند عبارت اصلی بودجه همین جاماندگان است، اما بعد رفت مجلس و تبدیل به این عبارت مشمولان بهزیستی و سایر افراد واجد شرایط شد.

دارندگان برگه جزو افراد واجد شرایط بررسی می‌شوند، ولی فعلا در مصوبه مشمولان کمیته امداد و سازمان بهزیستی در نظر گرفته شده است.

محدویت منابع دولت در بورس را هم داریم تکالیف قانون بودجه در امسال ۳۷۱ هزار میلیارد تومان است باید اولویت بندی شود.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.