گروه: اخبار استان خبر: 208401 / تاریخ انتشار : 1401/5/30 ساعت : 13:32
در جلسه شورای شهر یاسوج مطرح شد؛

آشنا:اختلاف سلیقه در کار شورایی وجود دارد/امیری: باید روند ضعیف گذشته تغییر کند/دانشی: از ضعیف ترین شوراهای استان هستیم/ احمدی کیش : یک سوزن به خود و یکی به جوال دوز بزنید/عباس نژاد: کم کاری ها پای همه ما نوشته می شود

کیوان آشنا در اولین جلسه هیات رئیسه سال دوم شورای شهر یاسوج از اعضای پارلمان خواست تا با نگاه خدمت رسانی به مردم به میدان بیایند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ کیوان آشنا در اولین جلسه هیات رئیسه سال دوم شورای شهر از اعضای پارلمان خواست تا با نگاه خدمت رسانی به مردم  به میدان بیایید گفت: در هر تشکیلات شورایی اختلاف سلیقه وجود دارد و نباید اجازه داد آثار این اختلاف ها به بیرون از شورا و بر روی شهروندان اثر منفی داشته باشد .

 

وی با بیان اینکه مردم به ما اعتماد کرده و باید دنبال توسعه شهر باشیم گفت: اعضا خود انتخاب کرده تا به عنوان خادم مردم باشند بنابرین با توجه به شعار ها و برنامه ها باید وارد میدان عمل شویم.

 

رئیس شورای شهر یاسوج در ادامه افزود: به عنوان خدمت‌گذاران شهروندان، اهتمام و توان خود را به انجام مسئولیت و خدمت صادقانه به شهر و شهروندان معطوف کرده و از این فرصت ارزشمند به درستی در مسیر توسعه همه جانبه استفاده کنیم.

 

هدایت امیری عضو شورای شهر یاسوج با تبریک به انتخاب آشنا به عنوان رئیس جدید پارلمان محلی یاسوج گفت: به خرد جمعی معتقدم و باید خدمت به شهروندان در اولویت همه اعضا قرار بگیرد.

 

وی با تاکید بر اینکه اگر قرار باشد به مردم خدمت کنیم باید سیستم و روند ضعیف گذشته تغییر کند ، آماده خدمت هستیم و نیاز است با حسن نیت در میدان باشیم .

 

رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر یاسوج تصریح کرد: هیات رئیسه جدید نباید بدنبال اقلیت و اکثریت باشد ، ما نمی خواهیم چوب لای چرخ کار مردم بگذاریم و باید باور کنیم شورا تا کنون کارنامه خوبی نداشته  است.

 

 وی در ادامه افزود: تمام کارهای عمرانی ، فضای مجازی و خدمات دهی به شهروندان در شهرداری تعطیل شده است.

 

 امیری با بیان اینکه در طول مدت فعالیت شورای ششم به عنوان کمیسیون حقوقی با کارشکنی برخی ها هنوز نامه ارجاعی ارسال نشده در صورتی که بالغ بر ۷۰ درصد درخواست های شهروندان مربوط به این کمیسیون است گفت: باید بدنبال تحول باشیم و اعضای شورا برنامه های خود را ارجاع دهند .

 

 او اذعان داشت : در کنار هیات رئیسه جدید هستیم و به مردم خدمت می کنیم .

 

عطا اله دانشی در این نشست با اشاره به اینکه دیدگاه ما تعاملی بوده و از قانون و توسعه شهری حمایت می کنیم،ابراز داشت : آنچه در شورای شهر در طول یکسال گذشته مشهود بود عدم رسیدن به جایگاه اصلی شورا و از ضعیف ترین شوراهای استان هستیم .

 

دانشی افزود: شهرداری و شورای شهر در ارائه خدمات مناسب و انجام طرح تفصیلی با مشکل روبرو بوده و نتوانستیم در حوزه فرهنگی عملکرد خوبی داشته باشیم .

 

عضو سابق کمیسیون فرهنگی شهرداری یاسوج با تاکید بر اینکه در توسعه شهری پایتخت طبیعت ایران مشکل دارد و در طول یک سال گذشته عملکرد خوبی دیده نشده و به دلیل پائین بودن درجه شهری تنها ۱۱۰  میلیارد تومان بودجه دریافت می کنیم .

 

دانشی با اظهار بر اینکه شهرداری در چمبره برخی از اعضا بوده و اجازه ندادند تا وضعیت بالا بردن درجه شهرداری برای دریافت اعتبارات بیشتر پیگیری شود گفت: ما سوگند یاد کرده ایم و باید به مردم خدمت کنیم .

 

این عضو شورای شهر یاسوج گفت: بخشی نگری جزئی از وظایف اعضای شورای شده و این خوب نیست.

 

وی در ادامه با بیان اینکه شهرداری یاسوج حتی برای ۲۴ ساعت این شهر برنامه ندارد در صورتی که آینده نگری باید جزئی از برنامه ها باشد ابراز داشت: عملکرد ما به سخره گرفتن مردم است و با تخلیه زباله جلوی تامین اجتماعی با آبروی شهر و شهروندان بازی کردیم.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه از کیوان آشنا  حمایت می کنم و انتظار دارم هیات رئیسه جدید با مسیولان برای چانه زنی توسعه شهر وارد شور شود گفت: در آینده برای تنویر افکار عمومی همه مشکلات و کارشکنی ها را بازگو می کنم.

 

فرشید احمدی کیش در این نشست با اشاره به اینکه منتقد باید خود عملکردی مطلوب داشته باشد، خطاب به دانشی عضو دیگر شورای شهر ابراز داشت: یک سوزن به خود و یکی به جوال دوز بزنید و کارنمامتان را بررسی کنید.

 

وی همچنین به رئیس شورای شهر ابراز داشت باید حضور و غیاب اعضای پارلمان در اختیار رسانه ها قرار گیرد.

 

عضو شورای شهر گفت: نامگذاری خیابان ها و معابر شهر یاسوج به نام مبارک شهدا انجام شده و به علت مشکلات مالی خیابان های کمی داریم که نامگذاری آنها انجام نشده است.

 

احمدی کیش با بیان اینکه اکثریت و اقلیتی در شورای شهر نداریم و نباید از این واژه ها استفاده کنیم و باید بررسی شود مسئولان شهرداری به چه کسانی وابستگی دارند و نباید تنها شهردار را دید و عملکرد ادوار گذشته شورا را بررسی کنید.

 

وی با تاکید بر اینکه برخی از سیاسیون در داخل و بیرون سعی بر دخالت در کار شورا دارند گفت: همه ما همدیگر رو خوب می شناسیم و از درون همدیگر باخبر هستیم.

 

عباس نژاد عضو شورای شهر یاسوج در این نشست با تبریک به آشنا به عنوان رئیس جدید پارلمان محلی یاسوج گفت:بدنبال اقلیت و اکثریت نیستیم و حداقل تا الان این نگاه وجود نداشته است.

 

وی ابراز داشت: اگر مصوبات موثری وجود داشته باشد پای همه نوشته می شود.


عباس نژاد اذعان داشت: آقای دانشی شما هم انتقاد و پیشنهاد داشته باشید،و پیشنهاد می کنم که از روز اول با این رفتار ها ذهنیت ایجاد نکنیم،و بدور از حاشیه کار را به جلو ببریم.


گفتنی است در این نشست مصوب شد حضور و غیاب اعضای پارلمان یاسوج هر ماه یک بار در صحن شورا اعلام و همچنین نرخ تاکسی ها بروز شد و به فرمانداری برای تصویب ارسال شود.

 

انتهای پیام/

 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.