گروه: اخبار استان خبر: 208064 / تاریخ انتشار : 1401/5/23 ساعت : 11:40

سرنوشت مبهم ساماندهی ورودی‌های دهدشت

باوجود جلسات متعدد مسئولان شهرستانی و استانی جهت تعیین تکلیف ورودی‌های شهر دهدشت در طی سال‌های گذشته تاکنون، همچنان این ورودی‌ها بدون تعیین تکلیف باقی مانده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سالهاست که ورودی های شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه وضعیت مطلوبی نداشته و این مطالبه مهم مردمی از سوی مسئولان در طی این سالها بشدت مغفول مانده و هیچ توجهی به آن نشده است.

 

شهر دهدشت دارای چهار ورودی بوده که روزانه حجم سنگینی از ترافیک از آن محور عبور و مرور کرده اما انگونه که باید هیچ کدام از این ورودی‌ها شرایط مطلوب و استاندار را ندارد و بهسازی آنها سالهای زیادی است که از سوی مردم مطالبه می‌شود.

ورودی جاده سوق  از محدوده رواق تا تقاطع جاده اصفهان سوق سال ۹۹ کلنگ زیرگذر و روگذر آن بر زمین زده و قول افتتاح ۱۸ ماهه داده شد اما این طرح شروع بکار نکرده با معارضات محلی راکد ماند.

و با توجه به جاده ملی دهدشت پاتاوه که قرار است کریدور جنوب به تهران باشد و  یکی از ورودی‌ ها  مهم این شهر  محسوب است و زیر بار ترافیکی رفته است و نیز محل تردد شهرستان لنده نیز از این محور صورت میگیرد.

 

ورودی جاده طولیان یکی دیگر از شلوغ‌ترین و پُر ترافیک‌ترین ورودی‌های این شهرستان است متأسفانه مانند فرزند یتیم و بدون صاحب بین مسیولان  و دستگاه‌های اداری در رفت و آمد است و کسی مسئولت و حضات آن را برعهده نمی گیرد.

 

سرپرست فرمانداری کهگیلویه نیز در این خصوص با اشاره به اینکه ورودی دهدشت به طولیان سال‌های زیادی است که تعطیل بود گفت: در این طرح پیمانکار , کار را  بصورت نیمه کاره رها کرده و مشکلات زیادی را نیز به وجود آورده بود.

 

عبدالعزیز موسوی اصل، ورودی چرام به دهدشت را یکی از پروژه های بلاتکلیف شهرستان طی سالهای اخیر اعلام کرد و گفت: این طرح از سوی شهرداری و راه و شهرسازی در حل معارضات مانده است.

 

وی با اشاره به تخصیص ۲۹ میلیارد تومان به ورودی سوق تصریح کرد: با همکاری راه و شهرسازی  نقاط حادثه خیز این طرح  در سه نقطه برطرف خواهد شد.

موسوی عنوان کرد: سالهاست متولیان امور شهری و راه و شهرسازی تلاش می کنند وضعیت نابسامان ورودی شهر دهدشت را سامان ببخشند ولی به دلایل مختلف تاکنون این امر محقق نشده است.

 

فرماندار کهگیلویه گفت: شهرداری برای تسریع در روند اجرایی نیازمند همکاری نهادهای مختلف بخصوص نظامی و قضایی برای حل معارضات اجتماعی است.

 

در ۵ ماهه اول امسال شاهد ۱۳ تصادف منجر به فوت در جاده ها و ورودی این شهرستان بودیم .

 

تصادفات پی در پی در جاده‌ها و ورودی های غیر ایمن که جوانان بسیاری را به کام مرگ کشانده، و این امار تصادفات و داغدار شدن عده ای از خانواده های نیز نتوانست مسئولان را پیگیر ساماندهی جدی ورودی‌های شهر کند و تنها در گفتمان  خود و جلسات متعدد با کلمات بازی می کنند و می‌گویند «ساماندهی ورودی‌ها باید انجام شود.

 

باوجود جلسات متعدد مسئولان شهرستانی و استانی جهت تعیین تکلیف ورودی‌های شهر دهدشت در طی سال‌های گذشته تاکنون، همچنان این ورودی‌ها به حال خود رها شده است.

 

معلوم نیست چند نفر دیگر در این ورودی ها باید قربانی و چندین خانواده دیکر داغدار شوند تا مسئولان استانی و شهرستانی سریعتر این پاسکاری بین خود را رها کرده و در کنار هم برای رفع مشکلات و ساماندهی ورودی ها این شهرستان بکوشند.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.