گروه: اخبار استان خبر: 207830 / تاریخ انتشار : 1401/5/19 ساعت : 16:08
نماینده خانه ملت در گفتگو با صبح زاگرس

بصیرت‌افزایی از مهمترین درس‌های عاشورا است

جوکار گفت: عاشورا به ما می آموزد که در ماجرای دفاع از دین، بصیرت بیش از چیزهای دیگر برای انسان لازم است.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی به صبح زاگرس گفت: عاشورا در طول قرنها پس از واقعه کربلا همواره نماد آزاداندیشی و روشنفکری اسلامی بوده است.

 

 محمدصالح جوکار افزود: امام حسین(ع )نه تنها در آن روز به شهادت نرسید، بلکه پس از آن زندگی جاویدان یافت و در ذهن همگان حق خواهی، آزادی و آزادگی را یادآور شد.

 

 وی تصریح کرد: امروز ما نیز به ماهیت پیام و قیام سیدالشهدا(ع) نیازمندیم تا اسلام اصیل و به دور از پیرایه که پیامبر اعظم(ص) به عالمیان عرضه نمود را درک کنیم و آن را حفظ نماییم و باورهای خویش را از هرگونه جهالت و ضلالت به دور نگه داریم.

 

جوکار ادامه داد: ما باید درون انسانی خویش را از بند برهیم تا بدین وسیله مقدمات برپایی نظام جهانی مبتنی بر عدالت و بر پایه تعالیم جهان شمول اسلام را فراهم آوریم و راه را برای حکومت جهانی مهدی موعود(عج) هموار کنیم.

 

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: عاشورا به ما می آموزد که در ماجرای دفاع از دین، بصیرت بیش از چیزهای دیگر برای انسان لازم است.

 

جوکار با اشاره به اینکه عاشورا به ما درس داد که برای حفظ دین باید فداکاری کرد، ابراز داشت: عاشورا درس داد که در راه قرآن باید از همه چیز گذشت و در میدان نبرد حق و باطل، همه افراد اعم از کوچک و بزرگ زن و مرد، پیر و جوان، امام و رعیت باهم در یک صف قرار گیرند.

 

وی عنوان کرد: امام خمینی (ره) فرمود هرچه داریم از محرم و صفر است و انقلاب اسلامی بی نام حسین(علیه السلام) به ثمر نمی نشست و به گفته رهبر فرزانه باید بر بصیرت دینی خود بیفزاییم که هر روز عاشورا است.

 

این نماینده مجلس در پایان اضافه کرد: دامنه عاشورا و تاثیر آن تا ابدیت کشیده شده و چنان در عمق جانها و دلها اثر گذاشته که همه ساله، در این روزها اوج عشق و اخلاص نسبت به معلم حریت و اسوه جهاد و شهادت حسین بن علی(ع) به نمایش گذاشته می شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.