گروه: اخبار استان خبر: 207647 / تاریخ انتشار : 1401/5/17 ساعت : 11:57

حضرت زینب(س) بهترین الگو برای خبرنگاران/ عاشورا نمونه جنگ روایت ها در حق گویی و مبارزه با جور است

خبرنگاران با تاسی از حضرت زینب نباید در بیان حقایق لحظه‌ای درنگ کنند و باید بدانیم رسالت جهاد تبیین عین قیام عاشورا مهم است و حضرت زینب (س) بهترین الگو در جنگ روایت ها است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حضرت زینب(س) در عمق تاریخ، به عنوان پیام‌آورا حقیقت و آگاه‌سازان بشر معرفی شده و نوای او همچنان عاملی برای روشنگری و بیدارگری شناخته شده است.

 

براستی می توان این ادعا را داشت که این بانوی بزرگوار، خبرنگار نهضت عاشورای امام حسین (ع) بودند و و اگر روایت های ایشان در آن مقطع حساس تاریخی نبود، امروز شاید شرایط به گونه ای دیگر بود و کربلا در کربلا می ماند.

 

امام حسین(ع) تا ظهر روز عاشورا با برنامه‌ریزی خاصی که داشت، قیام خود را به سرانجام رسانده و به لقای حضرت حق پیوست. از عصر عاشورا نیز هدف پیام‌رسانی قیام عاشورا بر عهده زینب کبری (س) و امام سجاد (ع) بوده و حضرت زینب (س) نیز با تمامی سختی‌هایی که دیده بود، در کنار مسئولیت مدیریت اسرای کربلا، مسئولیت پیام‌رسانی این روز مهم تاریخی را برعهده داشت.

 

حضرت زینب (سلام الله علیها) بارها و بارها با ایراد سخنرانی‌هایی ارزشمند و قوی در کنار امام سجاد (علیه‌السلام) باعث دگرگونی افکار عمومی اهالی کوفه شد و آنچه واقعیت کربلا از همان آغاز تا به هنگام شهادت امام حسین(ع) به وقوع پیوست را به کرات در مجلس عبیدالله‌‎ابن‌زیاد تکرار کرد تا این حماسه در تاریخ بماند.هر چند ایشان عمر بسیار کوتاهی بعد از واقعه کربلا داشتند اما خطبه‌های این بانوی بزرگوار تا ابدیت جاودانه ماند و باعث شد این مهم در تاریخ به ثبت برسد.

 

امسال 17 مرداد، روز خبرنگار با ایام شهادت سالار شهیدان و یارانش همزمان شد تا محمود صارمی و همه خبرنگاران آزاده عالم در چنین روزی با اصلی‌ترین سرمایه خویش به قربانگاه بروند و در زندگی با الگو برداری از حضرت زینب (س) راوی حقایق های پیدا و پنهان باشند.

 

خبرنگاران باید راوی واقعیت ها بوده و با الگو پذیری از اولین خبرنگار کربلا، راوی حق و انصاف و امانت‌داری باشند و با انتقال به موقع اخبار و گزارش پیشرفت کارها به مردم، مطالبه از مسئولین و کارگزاران، دوری از تشویش افکار، امیدوارکردن مردم برپایه اخلاق مداری و تقوای حرفه‌ای و پرهیز از سیاه‌نمایی و انتشار اخبار شبهه‌انگیز، دقت، صحت، سرعت، حقیقت، راستگویی را در نوشته ها و گفتارشان مد نظر قرار دهند.

 

خبرنگاران با تاسی از حضرت زینب نباید در بیان حقایق لحظه‌ای درنگ کنند و باید بدانیم رسالت جهاد تبیین عین قیام عاشورا مهم است.

 

در زمانه ما نیز تبیین و نشر عقاید و معارف، مقدمه محکم نگه داشتن پرچم برافراشته توحید در حکومت اسلامی ایران است و خبرنگاران، در قامت پل ارتباطی بین مردم و مسئولان؛ با سرلوحه قرار دادن سه مولفه آگاهی بخشی صادقانه، امیدآفرینی و ایجاد نشاط در جامعه؛ به عنوان روایتگران امین و صادق، به مقابله با مصاف رسانه‌ای و تبلیغاتی قدرت‌های سلطه گر می پردازند و گرامیداشت این روز ، ارج نهادن به تلاش‌ها و از خود گذشتگی افرادی است که با بصیرت و پشتکاری توأم با عشق، به ایفای رسالت خود می پردازند.

 

بدون شک دشمنان اسلام با تحریف واقعیت‌ها تلاش می کنند تا حق را بکشند و باطل را بر صدر بنشانند بنابرین خبرنگاران باید با الگو پذیری از قیام سرور و سالار شهیدان و حضرت زینب (س) باید راویان حقیقت و جهاد تبیین در این عصر باشند.

 

انتهای پیام/

 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.