گروه: اخبار استان خبر: 207612 / تاریخ انتشار : 1401/5/16 ساعت : 15:01
در گفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:

آیا در کهگیلویه و بویراحمد فرار مالیاتی وجود دارد؟/مدیر کل امورمالیاتی کهگیلویه و بویراحمد چه هشداری داد؟

مدیر کل امورمالیاتی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص آخرین وضعیت پرداخت مالیات در کهگیلویه وبویراحمد توضیحاتی ارائه کرد و گفت: با سیستمی کردن پرداخت مالیات، فرار مالیاتی به حداقل رسید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مالیات از جمله ضروری ترین و مهم ترین ابزار درآمدی برای دولت به شمار می رود که از جهتی مخارج سرمایه در گردش دولت را تامین می کند و از سویی دیگر، باعث توزیع عادلانه ثروت و درآمد در بین اعضای جامعه می گردد.

دولت بر اساس قوانین و مقررات و همچنین با استفاده از برخی ابزارها اقدام به دریافت مالیات از اشخاص حقیقی و حقوقی می کند که این مالیات برای اقدامات همچون افزایش امنیت، آموزش، بهداشت، زیرساخت ها و دیگر موضوعات هزینه می شود.

 

در همین رابطه مدیر کل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد در گفت وگو با صبح زاگرس گفت: پرداخت مالیات در کهگیلویه و بویراحمد در مقابل با دیگر نقاط کشور قابل مقایسه نیست و این پرداخت به یک هزارم  درصد نمی رسد.

 

فرخان با بیان اینکه پیگیر پرداخت مالیات از دستگاه های اجرایی هستیم، گفت: با پیگیری از دستگاه ها و نهادها  مختلف در استان مالیات پرداخت شد و مشکلی در پرداخت مالیات ها نداریم.

 

این مسئول ادامه داد: با طرح جامع مالیاتی و سیستمی فرار مالیاتی در کهگیلویه و بویراحمد مشاهده نشده است و به حداقل ممکن رسیده است.

 

وی با بیان اینکه برای پرداخت حداقل فرار مالیات پیگیر هستیم، گفت: به آن دسته از کسانی که فرار مالیات دارند اعلام میکنیم که مالیات حق بوده و مربوط به بیت المال است و همچنین وظیفه قانونی و شرعی محسوب می شود و توصیه داریم برای پرداخت مالیات به صورت خودجوش مراجعه شود در غیر این صورت از طریق بررسی های سیستمی افراد که فرار مالیاتی دارند به صورت میدانی شناسایی می شوند  و مشمول جرایم خواهند شد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.