گروه: اخبار استان خبر: 207610 / تاریخ انتشار : 1401/5/16 ساعت : 15:20

آغاز رگبار باران در برخی استان های کشور/کهگیلویه و بویراحمد بارانی می شود؟

سازمان هواشناسی از احتمال زیاد بارش های تابستانی رگباری همراه با رعد و برق و وزش باد در کهگیلویه و بویراحمد از عصر امروز خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بارش های تابستانی در یک هفته اخیر بسیاری از نقاط کشور را در برگرفت و باعث جاری شدن سیل و بروز خسارات هایی در برخی مناطق کشور از جمله کهگیلویه و بویراحمد شد و به نظر می رسد در روزهای آینده نیز باید شاهد بروز ناپایداری هایی در سطح استان باشیم.

 

بر اساس سازمان هواشناسی امروز در مناطق شمال غرب کشور، سواحل دریای خزر، ارتفاعات دامنه های البرز و ارتفاعات زاگرس رگبار موقت باران، گاهی رعد وبرق و وزش باد رخ خواهد داد که این شرایط در خراسان شمالی غرب و جنوب غرب اصفهان، کهگیلویه وبویراحمد و چهار محال و بختیاری شدت بیشتری دارد.

 

اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد نیز طی اطلاعیه ای هشدار سطح نارنجی اعلام کرده است که بر اساس ان تا روز پنج شنبه باید منظر بارش های تابستانی رگباری باشیم.

 

بر اساس این گزارش از عصر امروز تا شب پنجشنبه رشد ابرهای همرفتی ‌و ادامه فعالیت سامانه بارشی و خیزش گرد و خاک را در استان خواهیم داشت که با توجه به این بارش ها، وضعیت استان نارنجی اعلام شده است, این سامانه رگبار باران همراه با رعد و برق، وزش باد شدید و در مناطق مستعد تگرگ را به همراه خواهد داشت.


 

همچنین طبق هشدار سازمان هواشناسی جاری شدن روان آب و آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن رودخانه های فصلی، صاعقه، خسارت در اثر باد شدید لحظه ای در مناطق مستعد همراه با خیزش کرد و خاک موقت، کاهش شعاع دید، اختلال در ناوگان حمل و نقل و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی پیش بینی می شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.