گروه: اخبار استان خبر: 207601 / تاریخ انتشار : 1401/5/16 ساعت : 13:16
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد

راه های رسیدن به رتبه یک کنکور ریاضی منطقه 3 توسط نخبه گچسارانی / اوقات فراغت و فضای مجازی چه جایگاهی نزد کیارش شیخی داشت؟

کیارش شیخی دانش اموز گچسارانی که موفق شده بود رتبه یک کنکور ریاضی منطقه 3 کشور را به دست بیاورد راه های رسیدن به این موفقیت را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس کیارش شیخی دانش اموز گچسارانی موفق شد در کنکور سراسری رشته ریاضی سال جاری رتبه اول منطقه سه و رتبه 24 کشوری را به دست بیاورد؛ به همین بهانه گفتگویی کوتاه با این دانش آموز نخبه هم استانی انجام داده ایم:

 

صبح زاگرس: چه عواملی باعث موفقیت شما در کنکور امسال شما شد؟

شیخی: تلاش، استمرار و پیوستگی و مأیوس نشدن در مسیر .
 
 
صبح زاگرس: چقدر در روز مطالعه کردید؟
شیخی: در بازه های مختلف سال فرق می‌کرد اما به طور میانگین ۸ تا ۱۰ ساعت در روز درس می خواندم.
 
 
صبح زاگرس: نقش خانواده در این موفقیت چقدر بود؟
شیخی: بسیار زیاد. خانواده ام سعی می‌کردند فضای آرام و مناسبی برای من فراهم کنند تا بتوانم به نتیجه دلخواه برسم. از تمام زحمات خانواده ام تشکر می کنم.
 
 
صبح زاگرس: در کنار درس اوقات فراغت خود را چگونه سپری می کردید؟
شیخی: شطرنج را به صورت نیمه حرفه ای دنبال می کنم؛ اخبار و مسابقات سطح جهانی را دنبال می کردم یا خودم مطالعه یا بازی می‌کردم، همچنین سعی می‌کردم بخشی از اوقات فراغت را با خانواده سپری کنم.
 
 
 
صبح زاگرس: چقدر از درس خواندن لذت می بری؟
شیخی: خیلی زیاد. در دوران کنکور باید یک سری از مطالب را مطالعه می‌کردم که شاید به طور طبیعی به آن ها علاقه ای نداشتم. اما سعی می‌کردم حتی آن ها را هم با رغبت مطالعه کنم. اما به امید خدا بعد از کنکور یکی از بزرگترین تفریحاتم مطالعه در زمینه هایی خواهد بود که به آن ها علاقه دارم. 
 
 
صبح زاگرس: چه برنامه ای برای آینده دارید؟
شیخی: احتمالا به رشته مهندسی کامپیوتر خواهم رفت و سعی می کنم در زمینه های مرتبط با این رشته پیشرفت کنم. البته باید دید که در آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد.
 
 
صبح زاگرس: چه توصیه ای برای داوطلبان کنکور داری؟
شیخی: اگر واقعا می خواهند مسیر کنکور را انتخاب کنند، بر اساس علاقه خود حدود مسیرشان را مشخص کنند و در این راه سست نشوند. این را بدانند درست است که امکان دارد در بسیاری از اوقات شرایط کاملا مساعدی نداشته باشند اما اگر به هدفشان اطمینان دارند باید این دشواری ها را تحمل کنند.
 
 
صبح زاگرس: چقدر در فضای مجازی حضور داشتی و در شبکه های اجتماعی وقت می گذاشتی؟
شیخی: زمان متوسطی را در فضای مجازی به سر می‌بردم. نه خیلی کم نه خیلی زیاد؛ سعی می‌کردم در این زمینه با برنامه ریزی مناسبی عمل کنم همچنین عموم استفاده من صرف کارهای مفید می شد و تلاش می‌کردم از موضوعاتی که باعث می شدند ذهنم درگیر شود دوری کنم.
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.