گروه: اخبار استان خبر: 207544 / تاریخ انتشار : 1401/5/16 ساعت : 12:59

پرداخت خسارت به باغداران سی سخت منتظر دستور وزیر جهاد کشاورزی

تندباد و سیلاب اخیر موجب خسارت هایی به بخش کشاورزی در سی سخت شده است که پرداخت تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده منتظر دستور وزیر است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بروز باران سیل آسا و تندبادهای شدید در شهرستان دنا موجب خسارت به بخش کشاورزی شده و برخی از محصولات کشاورزان را از بین برده است.

 

به گونه ای که طبق نظریه کارشناسان ۷۰ درصد از محصولات باغی در سی سخت دچار آسیب دیدگی شده اند و حاصل دسترنج یکساله کشاورزان را به نحوی از بین برده است.

 

پیش از بروز سیل اخیر در سی سخت، وزش تندبادهای مخرب در شامگاه ۲۲ تیرماه اکثر محصولات باغی از قبیل گردو، سیب، آلو، انگور و هلو را از بین برده و موجب ریزش آنها شده است و حتی موجب شکستگی برخی از درختان شده است.

 

کشاورزان سی سخت که در زلزله بهمن ماه ۹۹ خسارات زیادی را متحمل شده اند و هنوز برخی از آنها تسهیلات قرض الحسنه و یا وام های بلاعوض مورد نظر را دریافت نکرده اند، اکنون با بروز تندباد و سیل خسارات زیادی را متحمل شده اند.

 

آراسته رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دنا در این خصوص گفت: گردباد شدید و سیلاب طی چند روز اخیر باعث خسارت ۷۰ درصدی به کشاورزان حوزه مرکزی دنا شده است که کارشناسان جهاد کشاورزی میزان خسارات را بررسی کردند و با یک جمع بندی مراتب را به سازمان جهاد کشاورزی استان جهت انعکاس به وزارت جهاد کشاورزی اعلام کردیم و منتظر دستور نهایی هستیم.

 

وزیر کشور که به منظور برآورد خسارات سیل به کهگیلویه وبویراحمد سفر کرده بود در دیدار با کشاورزان از پرداخت خسارات های ناشی از تندباد وسیلاب وعده هایی نیز داده است که هم اکنون کشاورزان متنظر تحقق وعده ها هستند.

 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.