گروه: اخبار استان خبر: 207487 / تاریخ انتشار : 1401/5/14 ساعت : 17:28
اصغر نقی زاده در گفتگو با صبح زاگرس:

واقعه عاشورا و روضه امام حسین(ع) موتور محرک رزمندگان در دفاع مقدس بود

هنرمند سینما و تلویزیون و رزمنده دفاع مقدس، واقعه عاشورا و روضه امام حسین(ع) را موتور محرک رزمندگان در دوران دفاع مقدس عنوان کرد.

بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون و رزمنده دفاع مقدس در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص حال و هوای جبهه ها در ایام ماه محرم با اشاره به برپایی مراسمات عزاداری توسط لشکر ۲۷ محمد رسول الله گفت: به جز برگزاری مراسم عزاداری توسط ستاد لشکر ۲۷، خود گردان‌ها هم هیئت و حسینیه‌های کوچک داشتند که دور هم عزاداری می‌کردیم و سینه‌زنی و نوحه‌خوانی برپا بود.

 
 
اصغر نقی زاده بیان کرد: روز عاشورا به این شکل بود که خود ستاد جای بزرگی بود و آن مراسم را تبلیغات خود لشکر برگزار می‌کرد و همه جمع می شدند و عزادار می‌کردند و نذری پخش می‌کردند.
 
 
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اثر گذاری فرهنگ عاشورا در دوران دفاع مقدس گفت: در هر جنگی برای این‌ که رزمندگان روحیه و انگیزه پیدا کنند و بجنگند عوامل مختلفی استفاده می‌شود؛ در دوران دفاع مقدس موتور محرک جنگ ما واقعه عاشورا بود و روضه‌خوانی، زیارت عاشور و عزاداری امام حسین(ع) بود که حاج‌احمد متوسلیان، همت و خیلی‌های دیگر را ساخت.
 
 
نقی زاده در پایان یکی از اثرات واقعه عاشورا بر دفاع مقدس را در شب های عملیات عنوان کرد که رزمندگان وقتی می خواستند به سمت خط نبرد حرکت کنند نوای " حسین حسین می گوییم، به کربلا می رویم " سر می دادند.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.