گروه: اخبار استان خبر: 207343 / تاریخ انتشار : 1401/5/12 ساعت : 12:41
در گفت وگو با صبح زاگرس مطرح شد:

خسارت ۱۰۰ میلیاردی سیل به تاسیسات آبی در کهگیلویه و بویراحمد/بسیج سازندگی سپاه فتح کمک رسان سیل زدگان

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد به تشریح خسارات سیل پرداخت و گفت: با همکاری بسیج سازندگی سپاه فتح کمک رسانی برای ترمیم خط انتقال آب در روستای کره انجام می شود.

برخه در گفت و گو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص آخرین وضعیت خسارات سیل به تاسیسات آبی کهگیلویه وبویراحمد و همچنین تدابیر و برنامه ها برای حل مشکلات آنها گفت: در سیل جاری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت به تاسسات آب در روستاها و شهرهای کهگیلویه و بویراحمد تا امروز  وارد شده است.

 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد به خسارت های سیل در شهر قلعه رئیسی و دو خط انتقال در روستای دالون اشاره کرد و گفت: این خط لوله ترمیم شد اما مجدد سیل این خط لوله را با خود برد و با عملیات مجدد در عرض ۲۴ ساعت این خط انتقال ترمیم شد و از این خط انتقال ۲۴ روستا آب شرب آنها تامین می شود.

 


این مسئول با با بیان اینکه تاسیسات آبی دیشموک از مناطقی بود که دچار خسارت شد، گفت: با اقدام انجام شده برای ترمیم خط لوله انتقال آب در دیشموک تامین آب شرب برای آنها دنبال شد.

 

وی به اصلاح روستاهای طسوج که در مناطق صعب العبور بودند، اشاره داشت و ادامه داد: مشکلات این مناطق ترمیم و اصلاح شد اما سیل سبب شد تا ۳ هزار متر لوله در روستای کره از توابع شهرستان دنا سبب تخریب شد که تلاش داریم با جمع آوری لوله ها با همکاری بسیج سازندگی و حمل آنها، مشکلات این روستا حل شود.

 

برخه به مشکلات سیل در یاسوج اشاره داشت و اینکه سبب گرفتگی لوله ها و انتقال گل و لای در خط انتقال اشاره داشت و اینکه مشکلات برطرف شد، گفت: با همکاری استاندار و معاون عمرانی چشم انتظار پیگیری خسارات از طریق ستاد بحران کشور هستیم تا بتوان جبران خسارت از سیل را داشت، در این راستا مشکلات سیل در سیلاب و کلوار خسارت زیادی وارد کرد و باید ارزیابی شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.