گروه: اخبار استان خبر: 207336 / تاریخ انتشار : 1401/5/12 ساعت : 11:07

ورود رئیس کمیته امداد کشور به کهگیلویه و بویراحمد/ استاندار: عمق فاجعه سیل نباید در نبود تلفات فوتی پنهان شود+تصاویر

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست مشترک با رئیس کمیته امداد کشور به مشکلات ایجاد شده در اثر سیل پرداخت و گفت: عمق خسارات نباید در نبود تلفات فوتی پنهان شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نشست مشترک استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بختیاری رئیس کمیته امداد کشور صبح چهارشنبه ۱۲ مردادماه به منظور بررسی ابعاد خسارات سیل در سالن جلسات استاندار  کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد. 

 
 
در ابتدای این نشست بختیاری با تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان  حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) گفت: در شرایط بحران ها مدیریت ها، انگیزه ها، توانمندی مشخص می شود در این راستا گزارش های ناشی سیل باید جمع بندی و گزارش شود. 
 
 
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)  گفت: کهگیلویه و بویراحمد دارای  خسارات ناشی از سیل است اما تلفات جانی با مدیریت استاندار و مجموعه استان مشاهده نشد.
 
 
وی با بیان اینکه گروه ارزیاب خانه های مدد جو که در اثر سیل دیده است را مورد بررسی قرار دهد و گزارش این خسارت ها را اعلام کند گفت: وام های قرض الحسنه کمیته امداد در حوزه ازدواج جز اولویت هاست و در این راستا پای کار خواهیم بود.
 
 
 
وی ادامه داد : سعی می شود با تسهیلات اشتغال زا موضوع اشتغال ۸ هزار و صد نفری را دنبال کنیم.
 
 
این مسئول به مصوبه آیت الله رئیسی برای حمایت از مددجویان اشاره داشت و تاکید کرد: ۵۰ درصد اشتغال زایی ها  حوزه کمیته امداد بر حوزه مددجویان تمرکز دارد.
 
 
استاندار  کهگیلویه و بویراحمد  همچنین گفت: مشکلات استان ما به ریاست جمهوری منعکس شود در این راستا تلاش های زیادی شد حتی یک مورد فوتی نداشته باشیم.
 
 
احمدزاده در این دیدار  به مشکلات عشایر استان، کشاورزان، حوزه های راه اشاره داشت و عنوان کرد: برای جلوگیری از تلفات سیل هشدارهای مختلف رسانه ای و پیامکی داده شد اما عمق خسارات نباید در نبود تلفات پنهان شود.
 
استاندار به برآورد خسارت ها اشاره داشت و گفت: با جمع بندی خسارت ها و ارزیابی ها میزان آن اعلام می شود.
 
 
استاندار با بیان اینکه، مناطق روستایی و عشایری این استان آسیب جدی دیده اند و برخی از آنها همه زندگیشان را از دست داده اند تاکید کرد: نگاه ویژه ای به کهگیلویه و بویراحمد شود. 
 
 
وی تصریح کرد: برای کاهش تلفات جانی و خسارات هشدارهای جدی قبل از بارش ها داده شد، خودم در نماز جمعه هشدارهای لازم را دادم و به خوبی از طریق صدا و سیما، رسانه ها و فضای مجازی اطلاع رسانی صورت گرفت و ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار پیامک هشدار هم  ارسال شد.
 
 
 
 
استاندار تاکید کرد: همه گروه‌ها را فعال کردیم، حوزه بحران با جدیت پای کار بود، تمام تجهیزات و امکانات را بکار گرفتیم  و تلاش زیادی شد تا تلفات جدانی در استان نداشته باشیم اما عمق خسارات نباید در پشت نداشتن تلفات جانی ناگفته بماند و نادیده گرفته شود.
 
 
 
استاندار تصریح کرد: تیم های کمک رسان و خدماتی فعال هستند و تیم های ارزیاب در حال برآورد خسارات است.
 
 
تصاویر تکمیلی در زیر آمده است: 

 
 
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.