گروه: اخبار استان خبر: 207287 / تاریخ انتشار : 1401/5/13 ساعت : 07:20
در گفتگو با صبح زاگرس عنوان شد

احیای امر به معروف و نهی از منکر هدف اصلی قیام امام حسین (ع) است

کیانی اصل گفت: احیای فریضه الهی امر به معروف و نهی ازمنکر از اهداف و عوامل اصلی قیام خونبار امام حسین (ع) در روز عاشورا بوده است.

امام جمعه سوق ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار و سرور شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)  با اشاره به حدیث شریفی که می فرماید درروزقیامت هیچ چشمی که برحسین گریه کرد گریان نیست بلکه خوشحال وبشارت داده شده است  گفت: ماه محرم فرصت خوبی برای استفاده مطلوب در تحولات زندگی عمومی و اجتماعی است و از این ماه باید بهره کافی را برد.

حجت‌الاسلام مهدی کیانی اصل با اشاره به نام‌گذاری هفته اول ماه محرم به نام هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر افزود: اصلی ترین هدف قیام امام حسین علیه السلام امر به معروف و نهی از منکر است و اگرچه دهه اول محرم ، هفته امر به معروف و نهی ازمنکر نامگذاری شده است اما نباید این فریضه در طول سال به همین هفته خلاصه و متمرکز شود.
 
وی امر به معروف و نهی از منکر نماد حیثیت اجتماعی مسلمانان دانست و تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر شعبه ای از جهاد است و البته به فرموده امام علی علیه السلام بالاترین جهاد و برترین جهاد است.
 
کیانی اصل با تاکید بر اینکه  امر به معروف و نهی از منکر یک واجب و یک فریضه قطعی و مسلم است، عنوان کرد: همه اعمال نیک حتی جهاد در راه خدا نسبت به امر معروف و نهی از منکر مانند آب دهان در برابر دریا است.
 
وی ابراز داشت: ایام محرم و صفر بهترین فرصت برای احیای فریضه فراموش شده امر به معروف و نهی ازمنکر است و باید از این فرصت مغتنم جهت نهادینه کردن این فریضه الهی در جامعه تلاش و همت مضاعف کنیم.
 
 
انتهای پیام/
 
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.