گروه: اخبار استان خبر: 207266 / تاریخ انتشار : 1401/5/11 ساعت : 21:04
نماینده خانه ملت در گفتگو با صبح زاگرس

اهداف قیام عاشورا برای جوانان تبیین شود

حجت الاسلام فلاحی با تاکید بر اینکه اهداف قیام عاشورا برای جوانان تبیین شود به ضرورت مراقبت از خرافه گویی و حاشیه سازی در مراسمات اشاره کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در گفتگو با صبح زاگرس ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سالار و سرور شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با بیان اینکه انقلاب اسلامی با محرم و فرهنگ عاشورا ارتباط محکمی دارد گفت: اصل انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران در دوران های مختلف مدیون حرکت حسینی های مردم است.

 

حجت الاسلام فلاحی با اشاره به اینکه در طول تاریخ شاهد هستیم که واقعه کربلا و عاشورا موجب شکل گیری قیام های مختلفی در برابر ظلم و ستم شده است افزود: عزاداری‌های ماه محرم فلسفه‌های زیادی دارد که موجب شده است قرن ها ادامه داشته باشد و حزن و اندوه مسلمان و ازادی خواهان جهان فقط برای به شهادت رسیدن اباعبدالله(ع) ، یاران باوفایش و سختی‌هایی که در این راه تحمل شدند نیست.

 

 

وی در ادامه با اشاره به اهمیت عزاداری در ایام محرم تصریح کرد: همیشه ایثار، آزادگی، از خودگذشتگی و مکتب شهادت بر ظلم و ستم پیروز شده است چرا که شهادت امام حسین ع چ یارانش با بقیه شهادتها و مناسبتها تفاوت دارد و باید این مهم به رخ دشمن کشیده شود.

 

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، گشایش های ایجاد شده در کشور را از برکات ماه محرم و صفر دانست و یاداورد شد: در سالهای اخیر راهپیمایی بزرگ اربعین بسیار پرشورتر از گذشته در سطح بین المللی برگزار می شود که اوج شکوه و عظمت جهان اسلام به دنیا مخابره می کند.

 

 فلاحی با تاکید بر اینکه باید در مجالس عزاداری مراقبت کنیم که با خرافات ، حواشی و مسائل مختلف آمیخته نشود خاطر نشان کرد: عزت طلبی و نفی استکبار از پیام‌های نهضت عاشورا است و باید در جهت ماندگاری حرکت تاریخی امام حسین (ع)، این مفاهیم را برای جوانان تبیین شود تا بتوانیم به اهداف عالی نظام که زمینه سازی ظهور و حکومت جهانی است، برسیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.