گروه: اخبار استان خبر: 207243 / تاریخ انتشار : 1401/5/11 ساعت : 11:59

کارت زرد محیط زیست به شهردار یاسوج و دهیار روستای بلهزار

مدیر کل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد از صدور 2 اخطاریه زیست محیطی برای شهردار یاسوج و دهیار روستای بلهزار شهرستان بویراحمد در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس اسلام جاودان خرد گفت : کارخانه آسفالت شهرداری و پراکندگی زباله در خیابان های بلهزار باعث شد برای شهردار و دهیار اخطاریه زیست محیطی صادر شود.

وی تصریح کرد : نتایج آنالیز و پارامترهای نمونه برداری شده از کارخانه آسفالت شهرداری یاسوج نشان از آلوده بودن محیط پیرامون این کارخانه را داشت .


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان افزود: در همین راستا برای شهردار اخطاریه زیست محیطی مدت دار 10 روزه صادر شد و متذکر گردید که، چنانچه ظرف مدت معین شده ، نسبت به رفع آلودگی و اصلاح عملکرد سیستم کنترلی مربوطه اقدام نگردد، موضوع از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد .

 

جاودان خرد ابراز داشت : شهردار مرکز استان پس از دریافت اخطاریه و قبل از انقضاء مهلت داده شده ، نسبت به خرید ملزومات مورد نیاز اقدام نموده و طی مکاتبه ای که داشتند مقرر گردید،  این کارخانه در روز حداکثر 3 ساعت فعالیت داشته باشد .

 

او در ادامه به موضوع کم کاری دهیاری روستای بلهزار شهرستان بویراحمد پرداخت و افزود: دهیاری بلهزار نسبت به زباله و نخاله های رها شده در معابر عمومی روستا بی تفاوت بوده ،لذا مطابق با مواد 9-11 و 12 قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست برای وی بعنوان متولی مدیریت پسماند در روستا اخطاریه زیست محیطی صادر شد .


این مسئول زیست محیطی در کهگیلویه و بویراحمد افزود: کارشناسان محیط زیست شهرستان بویراحمد پس از مهلت مقرر ، بازدید مجدد خواهند داشت که درصورت عدم ساماندهی وضع موجود ، دهیار مطابق با قانون به مراجع قضایی معرفی خواهد شد .

 

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.