گروه: اخبار استان خبر: 207171 / تاریخ انتشار : 1401/5/10 ساعت : 12:40
رستگاری درگفت و گو با صبح زاگرس

ما ملت امام حسینیم (ع)برای همیشه تاریخ ماندگار شد

کارگردان و عضو خانه سینمای جوان گفت: قدرت نفوذ شیعیان جهان در اربعین برای نشر تفکر و فرهنگ عاشورا برای همیشه با ندای ما ملت امام حسینیم در تاریخ ماندگار شد.

رحمت الله رستگاری در گفت وگو با خبرنگار  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، با اشاره به فلسفه قیام عاشورا و ضرورت تبعیت و بیعت با امام زمان خویش گفت:اگر در زندگی به دنبال یک الگو موفق برای ادامه زندگی خود می گردیم بدون شک انبیاء الهی و پیامبران و امامان و معصومین (ع) هرکدام چشمه جوشانی از معرفت و انسان شناسی هستند.

کارگردان و عضو خانه سینمای جوان گفت: بدون شک سبک زندگی و رفتار ماندگار امام حسین(ع) برای همه آزادی خواهان و مطالبه گران حق و حقانیت می تواند بهترین الگو برای ادامه زندگی باشد .

وی گفت: رازماندگاری قیام سیدالشهدا(ع) بعد از 1400سال وفای به عهد، امر به معروف ونهی از منکر، دفاع از اسلام و مبارزه با استکبارگران زمانه خویش و حق طلبی و دفاع از حقانیت و انسانیت بوده است.

رستگاری گفت: وقتی مسلم ابن عقیل پسرعموی امام حسین(ع) برای دعوت مردم کوفه راهی شد و پس از ابلاغ قیام سیدالشهدا(ع در مسجد کوفه بعد از نماز همه دور مسلم را خلوت کردن و آن گونه شد که در بی وفایی کوفیان به عهد و نامه به امام حسین(ع) مسلم بن عقیل را ناجوان مردانه به شهادت رسادند.

وی گفت: وفای به عهد و بیعت با امام زمانه خویش یکی از مهمترین فلسفه های قیام عاشورا بود که امیدواریم در عصر کنونی ما نیز بتوانیم به امام حاضر و غایب خویش وفای به عهد کنیم و در این راه ثابت قدم باشیم.

این عضو جوان خانه سینمای جوان گفت:پدیده بی‌نظیر اربعین یک حرکت عظیم تاریخی است که هرکسی از هر دین، هر مذهب، هر قوم، هر ملیت، وقتی این صحنه عجیب حرکت مردم را ببیند به‌طور طبیعی این سؤال در ذهنش مجسم می‌شود که این همه جمعیت برای چه راهی عراق و کربلا می شوند که پاسخ همان بیعت با تفکر عاشورایی و بیعیت با امام زمان(عج) به عنوان منتقم خون سیدالشهدا(ع) است.

وی گفت: وقتی شعارجهانی "حب الحسین یجمعنا" به معنای واقعی در اربعین مجسم شد دشمنان و مستکبرین عالم به خودی خود به قدرت نفوذ شیعیان جهان در وحدت و همدلی خویش برای نشر و تعالی تفکر و فرهنگ عاشورا را دیدند این مهم برای همیشه برای آنان مجسم شد که حاج قاسم سلیمانی به درستی بیان دارند که" ما ملت امام حسینیم" و این برای همیشه تاریخ ماندگار خواهد ماند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.