گروه: اخبار استان خبر: 207118 / تاریخ انتشار : 1401/5/9 ساعت : 20:03
درگفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:

تمسک به فرهنگ عاشورا راه مقابله با هجمه های دشمنان است

مدرس حوزه علمیه گفت:امروز به برکت نام اباعبدالله الحسین(ع) و مکتب عاشورا شاهد فراگیر شدن شعار جهانی ما "حب الحسین یجمعنا" هستیم.

حجت الاسلام عادلی خواه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ با تسلیت ایام حزن و اندوه آل الله و سید الشهدا(ع) با اشاره به نفش جهانی مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) گفت: حاج قاسم سلیمانی چه تعبیر زیبایی برای ماه محرم به کار بردند که فرمودند" ما ملت امام حسینیم" و چه زیبا است که همه فرهنگ عاشورا در همین جمله خلاصه می شود.

استاد اعزامی از مدرسه فیضیه قم گفت: امروز همه جهانیان به این باور رسیده اند که ماه محرم و عزداری سیدوسالارشهیدان به خصوص اربعین حسینی نمادی روشن از اقتدار و عظمت فرهنگ عاشورا است.

وی گفت: کسانی که در سال های گذشته دم از مذاکره با دشمن می زدند به خوبی شناخت درستی از این فرهنگ نداشتند و وقتی نیز برجام توخالی انجام شد و هیچ دستاوردی برای ما نداشت به ارزش جایگاه استقامت و مقابله با زیاده خواهی دشمنان حتی تا پای جان پی بردند.

عادلی خواه گفت: امروز رسالت ما در معرفی مکتب سیدالشهدا(ع) است چرا که تنها راه مقابله با دشمنان تاسی گرفتن از آموزه های دینی و قرآنی و فرهنگ عاشورا است.

وی در ادامه گفت: امروز دشمنان با تمام توان خود در فضای حقیقی و مجازی به دنبال ایجاد شبهه در دین و فرهنگ عاشورایی ما هستند که به برکت نفس سیدالشهدا این فرهنگ روز به روز پر رهرو تر از گذشته است.

استاد اعزامی از مدرسه فیضیه قم گفت: امروز نسل ما یک نسل حسینی است که به دنبال چیستی و چرایی حادثه کربلا و تاثیرپذیری از فرهنگ عاشورا هستند.

وی گفت: وقتی در فضای مجازی شعار زیبا" حب الحسین یجمعنا" به درستی در ردیف رتبه های اول جهان با بیش از یک و نیم میلیارد تویت ترند می شود و در اینستاگرام به درستی انتشارگسترده می شود نشان از محبت ملت های آزادی خواه جهان به سید الشهدا(ع) و فرهنگ و تفکر ناب عاشورایی است.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.