گروه: اخبار استان خبر: 207080 / تاریخ انتشار : 1401/5/8 ساعت : 15:16
در گفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:

قیام امام حسین (ع) برای زنده نگه داشتن امر به معروف و نهی از منکر بود

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد به تشریخ اهداف قیمام امام حسین (ع) پرداخت و یکی از هدف های مهم این قیام را امر به معروف و نهی از منکر اعلام کرد.

حجت الاسلام قدرت الله خرم روز در گفت و گو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص اهداف قیام امام حسین (ع) گفت: ماه محرم از ماه های حرام دین اسلام است که هر گونه خونریزی و قتل در جاهلیت حرام شده است، امام رضا (ع) در همین رابطه فرمود: امت اسلام حرمت ماه محرم و حرمت پیامبر و خاندان او  رعایت نکردند و اهل بیت پیامبر اسلام را در واقعه کربلا به شهادت رساندند.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد شهید کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه یکی از دلایل  قیام امام حسین (ع) و ماندگاری آن در  تاریخ برپا داشتن امر به معروف و نهی از منکر است، گفت:پیامبر اسلام فرمود: با شهادت امام حسین (ع) خداوند متعال حرارتی از محبت در دل های مومنان قرار داد که گذر زمان این حرارت  سرد نخواهد شد و از بین نخواهد رفت.

 

وی اجرای فرمان خداوند متعال و برپایی فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر را از اهداف قیام امام حسین (ع) اعلام کرد و گفت: امام حسین (ع) برای زنده نگه داشتن احکام اسلام و مخالفت با غیر فرمان الهی قیام کرد و همه سختی های مسیر، مدینه، کوفه و شام را  او و اهل بیتش تحمل کرد تا احکام الهی باقی بماند و از منکرات دوری شود.

 

این مسئول گفت: قیام امام حسین (ع) درس عبرتی برای همه زنان و مردان مسلمان برای برپایی امر به معروف و نهی از منکر است تا با احساس مسئولیت در قبال جامعه، اجتماع، و خانواده این فریضه اجرا شود چون اگر این فریضه مورد غفلت  و بی اعتنایی قرار بگیرد آن جامعه روی خوشبختی نخواهد دید و بدان بر جامعه حکمفرما خواهند شد.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.