گروه: اخبار استان خبر: 207073 / تاریخ انتشار : 1401/5/8 ساعت : 15:00

شهرستان کهگیلویه مهیای عزای سیدالشهدا +عکس/فیلم

جای جای کهگیلویه وبویراحمد را که بنگرید مهیا برای سوگ امامی اسـت که رشادت هایش در دشت کربلا روایت ایثار و از خود گذشتی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس کوچه و خیابان ها رخت عزا بر تن کردند و باز شهر رنگ غم به خود گرفته و گوشه و کنار  استان کهگیلویه و بویراحمد به خیمه عزا تبدیل شده است.

امسال نیز فرصتی دست داد که برای تجدید میثاق با مکتب خاندان اهل بیت ع عاشقان حسینی هم مثل هر سال دست بکار شدند و بیرق های عزا برپا کنند.

در استان کهگیلویه وبویراحمد هم پرچم عزای سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله حسین (ع) بر زمین نمانده است و مکان های برپایی عزاداری حسینی مهیای پذیرای عزاداران شدند.

محرم امسال هم حکایت باز کردن گره هایی است که ملتمسین به خاندان عصمت و طهارت در زیر پرچم ابا عبدالله حسین (ع) دست به آستان حق می سایند تا گره های زندگی آنها باز شود.

---

عاشقان و دلدادگانی که با همان شور و شعور حسینی، عزاداری سرور و سالار شهیدان را به درب های خانه های خود آوردند و با برافراشتن پرچم های عزا خانه های خود به حسینه تبدیل می کنند و در این ماتم با حضرت زینب (س)، امام سجاد (ع) و حضرت بقیت الله عج سهیم می شوند.

با توجه به اهمیت برپایی مراسم عزای حسینی حسینه های، تکایا، بقا متبرکه و مساجد آماده پذیرای هیئات مذهبی شده است.

عاشقان حسینی در استان با برافراشتن خیمه های عزا اعلام می دارند که راه حسین ادامه دارد و پرچم عاشورا دست به دست و نسل به نسل برافراشته خواهد ماند.

 

تصاویر تکمیلی:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.