گروه: اخبار استان خبر: 206818 / تاریخ انتشار : 1401/5/4 ساعت : 15:24

آخرین وضعیت کرونا در استان کهگیلویه و بویر احمد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته در کهگیلویه و بویراحمد فوت ناشی از کرونا نداشتیم، گفت: شمار قربانیان این بیماری همچنان هزار و ۱۳۳ نفر است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس محمد غلام نژاد تصریح کرد: هم اکنون ۶۵ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۲۴نفر مبتلای قطعی و ۱ نفر از این بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند. 

غلام نژاد اضافه کرد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹در کهگیلویه و بویراحمد ۹۶هزار ۷۲۵ نفر بهبود یافته گزارش شده است. 

وی با اشاره به آزمایش‌های انجام شده دراستان طی ۲۴ ساعت گذشته تصریح کرد: از ۲۸۴ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه‌های استان که شامل تست‌های پی سی آر ورپید تست است ۴۹ درصد موارد مثبت بودند. 

thum-ad3e1bef929148d36d3-a2922cfa-b858-4f37-8875-e5542e0969b8_121974

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در ادامه گفت: تزریق واکسن اثربخش‌ترین کاری است که میتوانیم برای پیک جدید کرونا انجام دهیم بنابراین همه ما باید برای تکمیل واکسیناسیون خود به خصوص برای تزریق دوز بوستر یا دوز سوم واکسن کرونا اقدام نماییم. 

وی در ادامه بر تداوم تلاش‌های پیشگیرانه برای مقابله با کروناویروس تأکید کرد و خاطر نشان کرد: تزریق دوز بوستر یا تقویت‌کننده واکسن کرونا به‌منظور کمک به حفظ سطح ایمنی افراد در مدت طولانی‌تر ضرورت دارد. در همی راستا مردم شریف استان میتوانند با حضور در مراکز واکسیناسیون نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند.

 
 
 

اخبار وبگردی را در اینجا بخوانید:

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.