گروه: اخبار استان خبر: 205763 / تاریخ انتشار : 1401/4/13 ساعت : 18:43
درگفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:

۳۰۰ هکتار از جنگل های بلوط شهرستان لنده به آفت پروانه برگ خوار دچار شده است/چشم انتظار تامین اعتبار برای مبارزه هستیم

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده از درگیر شدن ۳۰۰هکتار از جنگل های بلوط شهرستان لنده به آفت پروانه برگ خوار خبرداد.

ذبیح الله محمدی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، در خصوص آخرین وضعیت پروانه برگ خوار بلوط در جنگل های شهرستان لنده گفت: در سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ بر اساس پایشی که در جنگل های شهرستان صورت گرفت،آفت فوق بصورت آفت جوانه خوار بلوط در منطقه موگرمون مشاهده شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده گفت: بر اساس پیگیری های صورت گرفته در سال ۹۸ در سطح ۲۰۰ هکتار  و در ادامه در سال ۱۳۹۹ در سطح ۲۵۰ هکتار محلول پاشی انجام گرفت و آفت مهار گردید و از تبدیل آن به پروانه برگ خوار جلوگیری شد.


محمدی در ادامه تاکیدکرد: برابر پایشی که امسال انجام دادیم، فقط در منطقه آب بهاره در ضلع جنوبی شهرستان که همجوار با شهرستان بهبهان است سطحی معادل ۳۰۰ هکتار به آفت پروانه برگ خوار دچار شده که از طریق خوزستان و شهرستان بهبهان وارد شهرستان لنده شده است.

 

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان لنده گفت: این عرصه نیز مساحت یابی و پیگیر تامین اعتبار جهت مبارزه با آن هستیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: سطح جنگل های شهرستان لنده ۵۳ هزار هکتار است و در حال حاضر منطقه اشاره شده آلوده شده که پیگیر مبارزه با آن از طریق استان می باشیم.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.