گروه: اخبار استان خبر: 205123 / تاریخ انتشار : 1401/4/2 ساعت : 19:47
داغ های مجازی :

روایت فرماندار بویراحمد از حماسه آفرینی کهگیلویه و بویراحمدی ها در عملیات پد خندق

فرماندار شهرستان بویر احمد در پیج مجازی منتسب به خود در خصوص عملیات پد خندق پیامی منتشر کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس عملیات پد خندق یکی از عملیات های دوران دفاع مقدس بود که در آن، رزمندگان استان کهگیلویه و بویراحمد در چهارم تیرماه سال 67 در جزیره مجنون به مدت16 ساعت تا آخرین گلوله خود در مقابل دشمن مقاومت کردند.

 
حماسه «پد خندق» در روز‌های پایانی جنگ رخ داد و به عنوان حماسه‌ای بی بدیل در تاریخ این استان ثبت شد.
 
در همین رابطه شهرام مهدوی مطلق فرماندار شهرستان بویراحمد در پیج مجازی منتسب به خود در خصوص عملیات پد خندق گفت:تاریخ استان کهگیلویه و بویراحمد مملو از مبارزات و حماسه های شنیدنی نیاکان این دیار در مصاف با ظالمان جور و حاکمان سلسله های پهلوی و پادشاهی های جبار بوده است.
 
مهدوی مطلق ادامه داد: دفاع مقدس  تاریخ حماسی و غیرت دینی و انسانی ،انسان های سترگ کهگیلویه و بویراحمد را به بهترین وجه به  تصویر کشاند و پاسخی بود به تاریخ مبارزات استان.
 
 
 وی عنوان کرد: درچهارم تیرماه سال ۱۳۶۷، بیست و سه روز قبل از قطعنامه 598  ،آتش بس میان  عراق  و ایران ،در جزایر مجنون ،برای رزمندگان استان کهگیلویه و بویراحمد،درقامت تیپ خط شکن 48 فتح، اتفاقی افتاد ،که بسی خواندنی و آموختنی و عبرت آموز است و تصور آن  چه روایت می شود و آنچه اتفاق افتاده هست در لفظ و معنا بسیار مشکل است. 
 
 
وی گفت: در این عملیات بالغ بر ۱۲ ساعت ایستادگی جمع محدودی  در شرایط سخت جنگی ،بدون هیچ پشتیبانی و آب و تعذیه ای یکه و تنها در مقابل کل جبهه عراق  در محور جنوب و جزایر مجنون  و تا آخرین نفر و نفس مبارزه  کردن ،تنها شبیه افسانه هاست و این روز به اندازه همه تاریخ پرحماسه این استان ،خواندنی و شنیدنی و آموختنی و یکی از شبیه ترین صحنه ها به عاشورا و عاشقانه ترین غزل دلاوران این دیار و یوم القدر تاریخ این استان است.
 
 
فرماندار بویراحمد در پایان گفت: حماسه چهارم تیر اوج قله حماسه های تاریخ استان،افسانه ای حقیقت دار و عاشورای دیگری از تاریخ کربلای ایران است،که تاکنون آن طور که بایسته و شایسته بود به نسل های جدید انتقال نیافته است و امیدواریم با برگزاری چنین یادواره ها و  کنگره هایی و روایت دقیق این حماسه و سایر حماسه های دفاع مقدس ،گنج لازم از این گنجینه معرفت را به نسل های بعد به خوبی منتقل نماییم.
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.