گروه: اخبار استان خبر: 205061 / تاریخ انتشار : 1401/4/1 ساعت : 16:54
زنگ خطری برای صنعت کشاورزی در سی سخت؛

مخالفت باغداران سی سخت با هر گونه ساخت و ساز بر روی چشمه میشی+جزئیات

کشاورزان سی سختی طی نامه ای به دادستان دنا مراتب مخالفت خود با هرگونه ساخت و ساز میراث فرهنگی بر روی چشمه میشی را اعلام کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در پی اقدام میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان دنا مبنی بر ساخت سکو و محوطه سازی در حاشیه چشمه میشی سی سخت واکنش هایی را از سوی مردم و کشاورزان سی‌سخت به همراه داشت است.

 

 کشاورزان و باغداران سی سختی طی نامه ای به دادستان دنا مراتب مخالفت خود با هرگونه ساخت و ساز میراث فرهنگی بر روی چشمه میشی را اعلام کردند.

 

 

پیش از این با توجه به مراجعات و اعتراضات مردمی در این خصوص، شورای شهر سی سخت به نمایندگی از مردم سی سخت و روستاهای اطراف و هم صدا با آنها طی نامه ای به مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه وبویراحمد با این اقدام اعلام مخالفت کرده و هرگونه ساخت و ساز و سکوسازی و محوطه سازی در بستر چشمه میشی را ممنوع کرده بود.(خبر را اینجا بخوانید)

 

 

باغداران سی سخت و روستاهای اطراف آن این اقدام میراث فرهنگی و گردشگری را زنگ خطری برای صنعت کشاورزی در این منطقه دانسته چرا که چشمه میشی بخشی از منبع تامین آب کشاورزی آنان بوده است.

 

باغداران همچنین اذعان دارند که محوطه سازی اطراف چشمه میشی موجب به خطر افتادن محیط زیست و آلودگی آب خواهد شد که تبعات آن بر عهده میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان دنا خواهد بود.

---

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.