گروه: اخبار استان خبر: 204812 / تاریخ انتشار : 1401/3/30 ساعت : 12:25

سکوت متولیان فرهنگی استان در مواجهه با خوانندگی و تک خوانی زنان/سکوت نشانه ی رضایت است؟!+تصاویر

گفته اند سکوت نشانه ی رضایت است اما آیا سکوت متولیان فرهنگی در مقابل تک خوانی زنان از سر رضایت است یا توانایی برخورد ندارند؟!

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ورود تکنولوژی به زندگی افراد همیشه باعث ایجاد تغییراتی در نحوه برخورد، رفتار و عملکرد ها می شود، اما گاهی این تکنولوژی ممکن است در جهت منفی و گاهی در جهت مثبت به کار برده شود.

 
موضوع مهم در اینجا این است که تکنولوژی شما را به بردگی خود بگیرد یا نه شما آنقدر قوی و اگاهی داشته باشید که تکنولوژی را جهت راحتی کارهایتان به به کار بگیرید.
 
 در این میان فرد و جامعه  موفق کسی است که بتواند بدون تغییر خاص در زندگی اش از این تکنولوژی به صورت مفید و جهت آسان شدن زندگی استفاده کند.
 
فضای مجازی یک تکنولوژی است و می توان باآگاهی جهت راحت شدن زندگی از آن استفاده کرد، اما متاسفانه در  کشور و استان ما دیده می شود که این فضای مجازی است که مردم را به برگی گرفته است.
 
تفکر، برخورد، رفتار آدم های اطراف را با چند سال قبل مقایسه کنید، بله درست است که انسان همواره باید در حال تغییر باشد اما این تغییر باید در جهت پیشرفت و توسعه باشد نه جهتی که همه چیز را زیر سوال ببرد.
---
 
مردم استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با این شبکه های اجتماعی و فضای مجازی زندگی می کنند، که می توان تغییرات قابل توجهی را در رفتار و برخورد مردم اصیل این استان مشاهده کرد.
 
 
 
در زمان های گذشته، زنان حرمت و جایگاه بسیار بالایی در خانواده ها داشتند  اگر در فامیل و طایفه ای قتلی رخ می داد، زنان کهسن سال به درب خانه مقتول می رفتند و با صحبت کردند رضایت خانواده مفتول را می گرفتند.
زنان ایل و طوایف در فضای واقعی جایگاه و شخصیت داشتند اما امروزه دختران جوان در فضای مجازی به دنبال معروف شدن و جایگاه و شخصیت هستند، این معروف شدن ممکن است به قیمت زیر سوال بردن اصالت یک زن لر ایرانی باشد.
 
این روزهای فضای مجازی پر شده است از خوانندگی و تک خوانی زنان و دختران جوان لر، بانوان جوان در این فضا به دنبال دیده شدن هستند، دیده شدنی که ممکن است گران تمام شود.
 
 
 
اصالت زنان و بانوان لر به ویژه بانوان کهگیلویه و بویراحمدی همیشه زبان زد بوده است، اما متاسفانه فضای مجازی به راحتی ذائقه نسل جوان را تغییر داده است و به دنبال الگوبرداری از این فضا هستند.
 
خوانندگی و تک خوانی زنان لر با لباس های محلی در حقیقت به زبان بی زبانی استان را معرفی می کند، به مردم دنیا می گویند زنان لر به دنبال تک خوانی و خوانندگی هستند.
 
نکته قابل توجه دیگر در این میان گالری های فیلمبرداری است که به راحتی به صورت حرفه ای کار فیلمبرداری از این موراد را انجام می دهند و هیچ مسئولی نمی پرسد با کدام مجوز اینگونه فعالیت می کنند.
 
 
 
گالری های فیلمبرداری ابتدای برای شروع به کار باید مجوز کسب کنند، آیا نباید در این مجوز گفته شده باشد که فیلمرداری های غیرمجاز باعث باطل شدن پروانه کسب تان خواهد شد، چگونه به راحتی و در حاشیه امن هر شکلی که تمایل داشته باشند اقدام به ضبط می کنند.
 
سکوت متولیان و دستگاه های فرهنگی نیز قابل تامل است، سکوتی که ممکن است این افراد آن را به نشانه رضایت بگیرند و روز به روز فعالیت شان را گسترده تر کنند.
 
 
 
سکوت ادامه دار دستگاه ها و متولیان فرهنگی باعث می شود که راه برای فعالیت دیگر افراد باز شود و دیگر نتوان از این فعالیت ها جلوگیری کرد، اصالت بانوان لر بسیار بالاتر از این است که برای خودنمایی و در فضای مجازی و با آرایش غلیظ حضور پیدا کنند و برای جذب تعداد مخاطب بیشتر تک خوانی کنند.
 
شاید بتوان گفت که این بانوان به یک هدف برای استفاده دیگران تبدیل شده اند ، مثلا یک گالری یا خواننده برای تاثیرگذاری بیشتر از خوانندگی زنان استفاده کند.
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.