گروه: اخبار استان خبر: 204753 / تاریخ انتشار : 1401/3/28 ساعت : 14:57

انتصاب مدیران کل؛ دستاورد عالی برای کدام یک از نمایندگان استان در مجلس است؟+عکس

هواداران یکی از نمایندگان استان در مجلس انتصاب ۲ نفر از مدیران کل را به‌عنوان یک دستاورد مهم برای این نماینده یاد کرده‌اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس دخالت نمایندگان در امور اجرایی و به‌خصوص انتصاب مدیران یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و موضوعاتی بود که در دیدار اخیر نمایندگان با مقام‌معظم رهبری نیز مورد توجه رهبر انقلاب قرار گرفت.

 

موضوعی که سال‌هاست مورد تاکید مقام‌معظم رهبری است که نمایندگان حق دخالت در امور اجرایی و انتصابات را ندارند اما به‌نظر می‌رسد این رویه در استان کهگیلویه و بویراحمد به شکل دیگری در حال اجراست و نمایندگان ادوار مختلف استان در مجلس به این صحبت ایشان اعتقادی ندارند.

 

انتصاب‌های جناحی و طایفه‌ای از سوی نمایندگان استان و فشار به استاندار در سال های اخیر کاملاً مشهود بوده‌است و صدای رسانه ها و مردم را نیز درآورده است.

 

اخیراً نیز هواداران یکی از نمایندگان استان در مجلس، پیامی در شبکه‌های مجازی مبنی‌بر عملکرد و دستاوردهای این نماینده مجلس منتشر کرده‌اند که از انتصاب ۲ نفر از مدیران کل ( فعلا نامی از آن‌ها برده نمی‌شود ) به‌عنوان یک دستاورد مهم برای این نماینده یاد کرده‌اند.

 

اگرچه سایر اقداماتی که به این نماینده منتسب شده است در جای خود قابل تقدیر است اما اعتراف به انتصاب مدیران کل در حالی که خارج از وظایف نمایندگی مجلس است شایسته نیست و مخالفت با نظر صریح مقام معظم رهبری و قانون اساسی است.

 

البته ناگفته نماند این گونه که پیش می رود انتصاب سایر مدیران را نیز می توان به عنوان  دستاوردهای دو نماینده دیگر قلمداد کرد؛ مساله ای که خروجی آن برگشت اعتبارات استان است و اکنون چه کسی می تواند پاسخگوی این امر باشد؛ نمایندگان، استاندار یا مدیران کل منصوب شده از سوی نمایندگان؟

 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.